Dziś mamy 23 września 2023, sobota, imieniny obchodzą:

15 września 2023
Wiadomości z regionu

Pędził motocyklem w terenie zabudowanym. Jak kara dla 30-latka?

fot. KMP w Bydgoszczy

fot. KMP w Bydgoszczy

Funkcjonariusze z #bydgoskiej grupy SPEED namierzyli 30-latka na przekroczeniu prędkości. Motocyklista przekroczył prędkość o 89 km/h w terenie zabudowanym. Bydgoszczanin stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktami karnymi.

Policjanci z bydgoskiego wydziału ruchu drogowego, pełniący służbę w grupie SPEED, kontrolując prędkość na ulicy Grunwaldzkiej w Bydgoszczy namierzyli motocykl kawasaki poruszający się ze znaczną prędkością. Mundurowi, korzystając z ręcznego miernika prędkości, zarejestrowali jego dokładną prędkość w momencie, gdy przejeżdżał przez przejście dla pieszych. Wynik to 139 km/h w terenie zabudowanym, gdzie na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Motocyklista został zatrzymany do kontroli. W związku z tym, że przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, mundurowi zatrzymali mu elektronicznie prawo jazdy. Nałożyli też na niego mandat karny w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktów karnych.

Jak wynika z analizy stanu bezpieczeństwa na drogach najwięcej zdarzeń drogowych spowodowanych jest z powodu nadmiernej prędkości, nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowego wyprzedzania, niedostosowania prędkości do panujących na drodze warunków czy z niezachowania bezpiecznego odstępu od pojazdu poprzedzającego.

Bydgoscy policjanci apelują o rozsądek i rozwagę na drogach, o jazdę zgodną z przepisami.  i przypominają, że obowiązujący taryfikator, przewiduje odpowiednio za przekroczenie prędkości:

- o 51-60 km/h - mandat w wysokości 1500 złotych (recydywa 3000 złotych) i 13 punktów karnych,

- o 61-70 km/h - mandat w wysokości 2000 złotych (recydywa 4000 złotych) i 14 punktów karnych,

- o 71 km/h i więcej - mandat w wysokości 2500 złotych (recydywa 5000 złotych) i 15 punktów karnych.

Materiał: kom. Lidia Kowalska / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 10 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa hal
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Budowa magazynów
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
0

Mobilne pracownie komputerowe. W jakich szkołach powstaną?

Podczas konferencji prasowej #w Kobyłce minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił wyniki konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Bez Samochodu. Pod hasłem "Oszczędzaj Energię"

Dziś obchodzimy Światowy Dzień bez Samochodu, który w tym roku# odbywa się pod hasłem „Oszczędzaj Energię”. Aby uczcić to wydarzenie, zachęcamy do rezygnacji tego dnia z podróżowania autem i skorzystania z bardziej ekologicznych środków transportu.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy kurs obserwatorów ognia. Międzynarodowa współpraca

W dniach od 11 do 22 września br. Centrum Szkolenia #Wojsk Obrony Terytorialnej prowadziło kurs obserwatorów ognia dla żołnierzy krajów nadbałtyckich. W 11-dniowym szkoleniu udział wzięło kilkunastu żołnierzy z Litwy, Łotwy i Estonii. Jest to pierwszy kurs realizowany przez instruktorów CSWOT dla żołnierzy krajów nadbałtyckich, który pozwoli na znaczące zwiększenie współpracy międzynarodowej.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)