Dziś mamy 22 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

18 marca 2023

Oryginalne rekolekcje dla młodzieży. O kazaniu głośno w całej Polsce (film)

fot/video. Parafia pw. św. Wita w Słupach

fot/video. Parafia pw. św. Wita w Słupach

Dość ciekawą formę miało kazanie wygłoszone w środę podczas rekolekcji w parafii# pw. Św. Wita w Słupach. Ks Bartłomiej Przybylski zwrócił się do uczniów w młodzieżowym stylu. Kazanie robi prawdziwą furorę w Internecie i jest o nim głośno już w całej Polsce.

Rekolekcje Wielkopostne w parafii w Słupach trwały od 12 do 15 marca. Te zorganizowane dla dzieci i młodzieży w środę, zyskały szczególny rozgłos. Ksiądz Przybylski wygłaszając kazanie dla uczniów ze szkół z Królikowa i Kowalewa użył typowo młodzieżowego języka. - Moje dzieciaczki, jak do babci powiesz „joł” babcia i babcia się zdziwi, to jej wytłumacz „joł” oznacza Jezus obdarza łaską. Taki odpowiednik szczęść Boże. A jakby wam się spodobało, możecie wołać „joł” ksiądz, joł" proboszcz – mówił ksiądz Przybylski.

Na tych słowach jednak nie zakończyło się kazanie. Ksiądz zaczął także beatboxować, a zgromadzona młodzież wraz nim głośno wykrzykiwała - „joł”. Nie zabrakło także skreczowania - z wykorzystaniem głowy. Na nagraniu widać, że młodzieży w Słupach rekolekcje w takiej formie bardzo przypadły do gustu. Niewątpliwie ksiądz Przybylski swoim oryginalnym kazaniem trafił do młodych wiernych. Poniżej prezentujemy nagranie wyjątkowych rekolekcji w parafii w Słupach.

Oceń artykuł: 101 32

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (15) Zgłoś naruszenie zasad

  • -15 (41)

  Słupy , w dniu 18-03-2023 20:00:01 napisał:

  Super.! Bardzo fajnie. W Słupach co rok są zarąbiste Rekolekcje. Dzieci i młodzież zabawą się modlą. Fajna sprawa.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -10 (36)

  Hhn, w dniu 18-03-2023 20:01:58 napisał:

  Super!

  odpowiedz

  • -8 (38)

  Luk, w dniu 18-03-2023 20:08:14 napisał:

  Rewelacja!

  odpowiedz

  • -1 (13)

  Faufolec, w dniu 18-03-2023 21:56:22 napisał:

  Hehe nie jest z niego bambik jak widać. Super sprawa

  odpowiedz

  • 1 (23)

  Hm, w dniu 18-03-2023 22:43:11 napisał:

  Czyli bez joł i wygłupiania się nie można dotrzeć do młodzieży i mówić o Bogu. Do czego to prowadzi? Wszędzie tylko błazenada.

  odpowiedz

  • -6 (18)

  Maria, w dniu 18-03-2023 23:42:36 napisał:

  Jezus przewraca się w grobie.

  odpowiedz

  • -1 (5)

  how do you do fellow kids, w dniu 19-03-2023 00:27:10 napisał:

  Halo? Dzwoni 2009, proszą o oddanie im księdza.

  odpowiedz

  • -1 (17)

  Parafianin, w dniu 19-03-2023 07:26:24 napisał:

  Fajnie że są tacy księża co przyciągają młodzież a nie opiepszają wiernych na kazaniach za tych co nie chodzą do kościoła za miast robić ciekawe kazania my starzy chodziliśmy i będziemy chodzić ale młodzież patrzy na kościół inaczej i na poczynania księży że ksiądz potrafi odprawić mszę w niedziele w półgodziny max czterdzieści minut i nie powie nic ciekawego to nie jeden wyjdzie z założenia że więcej zajmie mu czas na dojazd i wyszykowanie do mszy to woli zostać w domu

  odpowiedz

  • -4 (6)

  mieszkaniec, w dniu 19-03-2023 07:33:58 napisał:

  Podobnie z kolędom ksiądz w parafii liczącej pięć wiosek potrafi opękać kolędę zaczynając popołudniami w półtora tygodnia to ile czasu poświeci rodziną on niema czasu na pogadanie spokojne z rodzinami . To też nie jedni nie zrywają się z pracy czy młodzież z internatów czy innych zajęć wiedząc że kolęda będzie trwała 10 minut i najważniejsza jest koperta a nie co dzieje się w rodzinie

  odpowiedz

  • 4 (16)

  Osmiogwiazdkowy, w dniu 19-03-2023 08:02:48 napisał:

  Noo i tacy powinni być księża i taki powinien być kościół.. wtedy mało kto by się od kościoła odracal..

  odpowiedz

  • 0 (20)

  Joooo, w dniu 19-03-2023 09:07:21 napisał:

  I to jest ksiądz! A nie taki zasadniczy sztywniak, jak wikariusz z Mroczy.

  odpowiedz

  • -3 (13)

  mm, w dniu 19-03-2023 13:14:27 napisał:

  i tak powinno byc! - był taki ks,jezuita nazywany przez nas "Rumcajs" jego rekolekcje to tez był majster sztyk -chętnie chodziliśmy , słuchaliśmy i śpiewaliśmy a teraz to tylko powaga, łajanie no i młodzież nie za bardzo chce chodzić bo wszelkich kazań ma dosyć

  odpowiedz

  • 2 (8)

  Greg, w dniu 19-03-2023 16:54:21 napisał:

  16 komentarzy ale widać tylko 3. Hmm cenzura ?

  odpowiedz

  • 9 (17)

  Tajemnica wiary!, w dniu 19-03-2023 18:09:27 napisał:

  Chociaż zrobił z kościoła kabaret (to jeszcze nie Afryka) to i tak chwała za takiego księdza Panu ! Bo są wśród nich też "księża"od których zachowania chce się rzygać -jeden stary lata ślepiami po kościele za młodymi dziewczynkami i się do nich uśmiecha. Drugi chce chłopcom masować nóżki.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Budowa magazynów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Konstrukcje stalowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Czy można mrozić jajka? Bezpieczne i prawidłowe przechowywanie

Jajo to produkt zaskakująco trwały. Może być pyszne i w pełni wartościowe przez miesiąc, a nawet #dwa miesiące od daty zniesienia! Jak to możliwe? Wystarczy przestrzegać kilku za-sad. Przygotowaliśmy krótki poradnik na temat tego, jak bezpiecznie i prawidłowo prze-chowywać jaja – te surowe i te ugotowane.

(czytaj więcej)