Dziś mamy 23 września 2023, sobota, imieniny obchodzą:

14 września 2023
Wiadomości z regionu

Organizowali nielegalny hazard. Mają na koncie też inne przestępstwa

fot. KMP w Bydgoszczy

fot. KMP w Bydgoszczy

Na 3 miesiące do aresztu trafili dwaj# bydgoszczanie zatrzymani w związku z usiłowaniem rozboju, uszkodzeniem ciała i mienia. Mężczyźni zostali namierzeni przez policjantów z bydgoskiego Śródmieścia w miejscu ujawnionego nielegalnego prowadzenia gier hazardowych. Do tej sprawy zabezpieczone zostały 4 automaty go gier. Funkcjonariusze Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu poprowadzą odrębne postępowanie, związane z organizowaniem nielegalnego hazardu.

Wszystko zaczęło się od ustaleń kryminalnych z bydgoskiego Śródmieścia. Wynikało z nich, że w jednym z lokali usługowych na osiedlu Bartodzieje użytkowane są automaty do gier hazardowych.

Pod adres nielegalnego salonu gier pojechali śródmiejscy policjanci z wydziałów kryminalnego oraz zwalczającego przestępczość gospodarczą. W środku zastali kilka osób, w tym dwóch mężczyzn poszukiwanych przez bydgoskich policjantów do prowadzonych postępowań. Jeden z nich zajmował się również obsługą w lokalu.

Obaj bydgoszczanie, w wieku 30 i 21 lat, zostali zatrzymani.

Na miejsce wezwano funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, którzy potwierdzili hazardowość automatów. Ostatecznie policjanci zabezpieczyli 4 urządzenia służące do tego typu gier. Wraz z aktami sprawy trafią one do funkcjonariuszy Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu, którzy poprowadzą odrębne postępowanie, związane z organizowaniem nielegalnego hazardu.

W związku z toczącym się innym postępowaniem prowadzonym przez policjantów ze Szwederowa zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania rozboju, zniszczenia mienia i uszkodzenia ciała, które potraktowane zostały jako czyn chuligański. Sytuacja miała miejsce 9 sierpnia bieżącego roku około 17.35 przy ulicy Konopnickiej w Bydgoszczy. 30-latek wraz z 21-latkiem napadli mężczyznę i usiłowali zabrać mu telefon komórkowy. Choć urządzenia nie udało im się wyrwać pokrzywdzonemu, to uległo ono uszkodzeniu, a on sam doznał urazów w wyniku bicia pięściami, kopania i skakania po nim.

Ponadto, 30-latek odpowie również za uszkodzenie ciała innej osoby na terenie Bydgoszczy. Wśród rzeczy znajdujących się w lokalu z automatami do gier, a należących do niego, policjanci ujawnili kij bejsbolowy, którym mężczyzna posługiwał się podczas tego przestępstwa.

Wczoraj (13.09.2023) na wniosek policjantów i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował obu mieszkańców naszego miasta na 3 miesiące.

Materiał: kom. Lidia Kowalska / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 31 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • -4 (14)

  Automat, w dniu 14-09-2023 15:30:17 napisał:

  A dlaczego do Sejmu nie wpadniecie zrobić porządek z tymi złodziejami? A już w ogóle z PiS i solidarnej Polski to złodzieje z recydywą. Ale podwłasne, służelcze psy tego nie widzą czy nie chcą widzieć?

  odpowiedz

  • -1 (11)

  Banda decydentów, w dniu 14-09-2023 18:51:41 napisał:

  Bo to są ich pachołki prywatni ochroniarze tylko obywateli gnoić i kase wszędzie ściągać. Korupcja totalna

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Krzysztof , w dniu 14-09-2023 20:57:09 napisał:

  Gonić bande, widać po wystroju że prostaki, ciekawe czy podpisać się potrafią długopisem.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Naklo, w dniu 15-09-2023 16:53:02 napisał:

  A gdzie czaja z paterka? Już uciekł że strachu?komfident jechany pleców nie ma ochroniarka to uciekła

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Wojtek, w dniu 15-09-2023 22:33:47 napisał:

  Major też już się schował bo za głośno o nim było. Wstyd mu że konfidentem się stał dla blondyny która go w rogi wali.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa magazynów
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Pudełko śniadaniowe
39,90PLN
Poduszka ze zdjęciem
40,00PLN
Fotokalendarze A3
35PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
0

Mobilne pracownie komputerowe. W jakich szkołach powstaną?

Podczas konferencji prasowej #w Kobyłce minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił wyniki konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Bez Samochodu. Pod hasłem "Oszczędzaj Energię"

Dziś obchodzimy Światowy Dzień bez Samochodu, który w tym roku# odbywa się pod hasłem „Oszczędzaj Energię”. Aby uczcić to wydarzenie, zachęcamy do rezygnacji tego dnia z podróżowania autem i skorzystania z bardziej ekologicznych środków transportu.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy kurs obserwatorów ognia. Międzynarodowa współpraca

W dniach od 11 do 22 września br. Centrum Szkolenia #Wojsk Obrony Terytorialnej prowadziło kurs obserwatorów ognia dla żołnierzy krajów nadbałtyckich. W 11-dniowym szkoleniu udział wzięło kilkunastu żołnierzy z Litwy, Łotwy i Estonii. Jest to pierwszy kurs realizowany przez instruktorów CSWOT dla żołnierzy krajów nadbałtyckich, który pozwoli na znaczące zwiększenie współpracy międzynarodowej.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)