Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

07 lutego 2024

Opel jechał wężykiem. Pijany kierowca wiózł poszukiwanego mężczyznę

fot. archiwum

fot. archiwum

Sadkowscy policjanci wspólnie ze strażnikiem gminnym zatrzymali# do kontroli drogowej opla. Za kierownicą siedział 24-letni mężczyzna. Jak się okazało był nietrzeźwy. Jego 43-letni pasażer natomiast był poszukiwany i od razu trafił do zakładu karnego.

W miniony poniedziałek (05.02.24) o godz. 9.55 uwagę kontrolujących miejscowości na terenie sadkowskiej gminy mundurowych, zwrócił opel, którego kierowca miał znaczne problemy z utrzymaniem właściwego toru jazdy. Auto zostało skontrolowane, a prowadził je 24-letni mieszkaniec gminy Wyrzysk.

Z wnętrza opla wyraźnie czuć było alkohol, dlatego kierowca został sprawdzony alkomatem, który wykazał w jego organizmie ponad promil alkoholu. W związku z popełnionym przestępstwem, policjanci zatrzymali kontrolowanemu mężczyźnie prawo jazdy.

Funkcjonariusze sprawdzili również pasażera, który podróżował razem z 24-latkiem. Szybko wyszło na jaw, że 43-latek jest poszukiwany przez sąd w Chodzieży. Okazało się, że mężczyzna ma do odbycia karę za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. 43-latek ma spędzić w zakładzie karnym ponad 3 lata. Tak jak polecił sąd, jeszcze tego samego dnia trafił on do placówki penitencjarnej.

Kierujący oplem natomiast niebawem usłyszy zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Ostateczne decyzje w jego sprawie zapadną w sądzie.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. oficera prasowego KPP Nakło

Oceń artykuł: 12 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Abstynent , w dniu 07-02-2024 16:47:08 napisał:

  Jakieś ostatnio rozluźnienie panuje po wyborach,coraz więcej nietrzeźwych

  odpowiedz

  • 1 (1)

  usun komentarz i zablokuj, w dniu 08-02-2024 07:03:28 napisał:

  ciekawy dobór materiałów w tym portalu. żadnej informacji o tym co było na zebraniu wiejskim. same mało istotne informacje, a te niezbyt po myśli księciunia cichosza. usuwanie komentarzy i szybkie przerzucanie niekorzystnych informacji na kolejne strony aktualności to chyba standardy niezachodnie

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Sadki, w dniu 10-02-2024 20:20:00 napisał:

  Oj ołowek i znów za kratki

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z HACCP
59PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Budowa hal
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)