Dziś mamy 27 marca 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

06 czerwca 2022

Olimpiada Przedszkolaków. Najważniejsza była zabawa

fot. Monika Justynowicz

fot. Monika Justynowicz

3 czerwca br. na boisku bocznym Stadionu Miejskiego im. Klemensa Biniakowskiego w # Nakle odbyła się Olimpiada Przedszkolaków.

W zawodach wzięli udział najmłodsi uczestnicy z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego w Nakle nad Notecią, Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” w Nakle nad Notecią, Przedszkola nr 3 „Bajkowa łąka” przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Nakle nad Notecią, Przedszkola przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Paterku, Przedszkola nr 2 w Nakle nad Notecią, Centrum Rozwoju Dziecka „Reksio” w Nakle nad Notecią, Przedszkola nr 1 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nakle nad Notecią, Przedszkola funkcjonującego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ślesinie oraz Przedszkola „Wesoła Piątka” w Nakle nad Notecią.

Impreza rozpoczęła się ceremonią otwarcia, czyli przemarszem wszystkich zawodników wraz z opiekunami dookoła boiska. Następnie dzieci zmierzyły się z szeregiem różnorodnych konkurencji, takich jak rzut woreczkiem do celu, bieg z woreczkiem na głowie, pokonywanie toru przeszkód czy strzały na bramkę. Podczas zawodów dopisała zarówno pogoda jak i nastroje uczestników, dla których oprócz rywalizacji najważniejsza była zabawa. Dzieci niebiorące udziału w danej konkurencji gorąco dopingowały swoich kolegów.

Zwycięzcami zostali podopieczni Centrum Rozwoju Dziecka „Reksio” w Nakle nad Notecią, 2 miejsce na podium zajęło Przedszkole „Wesoła Piątka” a 3 miejsce - Przedszkole Słoneczko. Każda placówka biorąca udział w wydarzeniu otrzymała puchar, dyplom oraz nagrody rzeczowe.

Organizatorami wydarzenia byli Niepubliczne Przedszkole „Wesoła Piątka” w Nakle nad Notecią, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślesinie, Football Academy MEZAR Nakło nad Notecią oraz Nakielski Sport Sp. z o.o. w Nakle nad Notecią.

materiał: Monika Justynowicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)