Dziś mamy 7 lipca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

06 czerwca 2022

Olimpiada Przedszkolaków. Najważniejsza była zabawa

fot. Monika Justynowicz

fot. Monika Justynowicz

3 czerwca br. na boisku bocznym Stadionu Miejskiego im. Klemensa Biniakowskiego w # Nakle odbyła się Olimpiada Przedszkolaków.

W zawodach wzięli udział najmłodsi uczestnicy z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego w Nakle nad Notecią, Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” w Nakle nad Notecią, Przedszkola nr 3 „Bajkowa łąka” przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Nakle nad Notecią, Przedszkola przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Paterku, Przedszkola nr 2 w Nakle nad Notecią, Centrum Rozwoju Dziecka „Reksio” w Nakle nad Notecią, Przedszkola nr 1 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nakle nad Notecią, Przedszkola funkcjonującego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ślesinie oraz Przedszkola „Wesoła Piątka” w Nakle nad Notecią.

Impreza rozpoczęła się ceremonią otwarcia, czyli przemarszem wszystkich zawodników wraz z opiekunami dookoła boiska. Następnie dzieci zmierzyły się z szeregiem różnorodnych konkurencji, takich jak rzut woreczkiem do celu, bieg z woreczkiem na głowie, pokonywanie toru przeszkód czy strzały na bramkę. Podczas zawodów dopisała zarówno pogoda jak i nastroje uczestników, dla których oprócz rywalizacji najważniejsza była zabawa. Dzieci niebiorące udziału w danej konkurencji gorąco dopingowały swoich kolegów.

Zwycięzcami zostali podopieczni Centrum Rozwoju Dziecka „Reksio” w Nakle nad Notecią, 2 miejsce na podium zajęło Przedszkole „Wesoła Piątka” a 3 miejsce - Przedszkole Słoneczko. Każda placówka biorąca udział w wydarzeniu otrzymała puchar, dyplom oraz nagrody rzeczowe.

Organizatorami wydarzenia byli Niepubliczne Przedszkole „Wesoła Piątka” w Nakle nad Notecią, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślesinie, Football Academy MEZAR Nakło nad Notecią oraz Nakielski Sport Sp. z o.o. w Nakle nad Notecią.

materiał: Monika Justynowicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Letnie tankowanie. Ile będzie kosztować paliwo w wakacje?

Rekordowe ceny paliw utrzymują się już kolejny miesiąc, choć w ostatnich# dniach obserwujemy chwilowe obniżki! Lato to tradycyjny okres podwyżek cen i wzmożonego ruchu na drogach. Czy tegoroczne wyjazdy na wczasy okażą się również rekordowo drogie? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przeanalizowali perspektywy rozwoju sytuacji na polskim rynku paliwowym w miesiącach wakacyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Grillowanie - co wolno, a co nie? Przewodnik z przepisami

Amatorów grillowania w naszym kraju nie brakuje#. Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że zaledwie 6,7% rodaków wcale nie grilluje. Około 10% uważa, że grillowanie jest zdrowe, niemniej zdaniem 43% należy odpowiednio przygotować jedzenie, by uzyskać zdrowe potrawy. Co ma wpływ na ich prozdrowotne wartości? Przede wszystkim jakość samych użytych produktów, ale także to, na jakim grillu posiłek zostanie przygotowany.

(czytaj więcej)
0

Niejadek na wycieczce? Przepisy na zdrowe przekąski do plecaka

Wymyślenie zdrowej i smacznej przekąski dla niejadka to# nie „bułka z masłem”. Szczególnie latem, kiedy dzieci niechętnie opuszczają place zabaw i podwórka, by doładować swoje niezwykle pojemne akumulatory. Wyzwanie stanowią także rodzinne wycieczki. Jak bowiem zmieścić w plecaku coś pysznego dla każdego? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)