Dziś mamy 7 lipca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

21 czerwca 2022

Odwiedzili firmę logistyczną. Uczniowie zwiedzili magazyny i możliwości rozwoju

fot. pow.

fot. pow.

Dnia 14 czerwca uczniowie klasy 3 Tb Zespołu Szkół im. prof. E.Chroboczka,# uczący się w zawodzie technik logistyk wraz z opiekunami p. Agnieszką Bubczyk i p. Sylwią Bałuk odwiedzili magazyny Frigo Logistics w Żninie.

Frigo Logistics to operator logistyczny głęboko mrożonych produktów. Posiadają magazyny wysokiego składowania w temperaturze do -22 stopni. Frigo Logistics ma rozbudowaną sieć magazynów, które powstały w Radomsku, Warszawie-Błonie, Czeladzi i Żdżarach koło Szczecina.

Oddział Frigo Logistics w Żninie posiada 15500 miejsc paletowych a od roku również własną flotę transportową po przejęciu firmy transportowej Armir. Na polskim rynku Frigo Logistics jest liderem w dystrybucji produktów głęboko mrożonych. Klientami Frigo Logistics są przede wszystkim sieci handlowe.

Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z rzeczywistymi warunkami pracy magazynu, możliwościami pracy i ścieżką awansu we Frigo Logistics. Wizyta pokazała, że warto zdobywać nowe kwalifikacje m.in. kurs operatora wózków widłowych. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy, zwiedziliśmy magazyny produktów głęboko mrożonych. Uczniowie chętni zadawali pytania i promowali również kształcenie zawodowe w naszej szkole. Prowadzący wizytę p. Katarzyna Długosz, p. Krzysztof Lisiecki i p. Marek Balcerzak wskazali również, że w ich pracy niezbędna jest znajomość języka angielskiego, ze względu na poszerzanie rynków zbytu.

Wyjazd odbył się w ramach projektu na zajęcia pozalekcyjne „Wszystko jest logistyką” współfinansowany przez Powiat Nakielski.

Materiał: A. Bubczyk

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Letnie tankowanie. Ile będzie kosztować paliwo w wakacje?

Rekordowe ceny paliw utrzymują się już kolejny miesiąc, choć w ostatnich# dniach obserwujemy chwilowe obniżki! Lato to tradycyjny okres podwyżek cen i wzmożonego ruchu na drogach. Czy tegoroczne wyjazdy na wczasy okażą się również rekordowo drogie? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przeanalizowali perspektywy rozwoju sytuacji na polskim rynku paliwowym w miesiącach wakacyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Grillowanie - co wolno, a co nie? Przewodnik z przepisami

Amatorów grillowania w naszym kraju nie brakuje#. Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że zaledwie 6,7% rodaków wcale nie grilluje. Około 10% uważa, że grillowanie jest zdrowe, niemniej zdaniem 43% należy odpowiednio przygotować jedzenie, by uzyskać zdrowe potrawy. Co ma wpływ na ich prozdrowotne wartości? Przede wszystkim jakość samych użytych produktów, ale także to, na jakim grillu posiłek zostanie przygotowany.

(czytaj więcej)
0

Niejadek na wycieczce? Przepisy na zdrowe przekąski do plecaka

Wymyślenie zdrowej i smacznej przekąski dla niejadka to# nie „bułka z masłem”. Szczególnie latem, kiedy dzieci niechętnie opuszczają place zabaw i podwórka, by doładować swoje niezwykle pojemne akumulatory. Wyzwanie stanowią także rodzinne wycieczki. Jak bowiem zmieścić w plecaku coś pysznego dla każdego? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)