Dziś mamy 23 września 2023, sobota, imieniny obchodzą:

19 września 2023

Odpowiedzialni za los środowiska naturalnego. Wspólne sprzątanie świata

fot. GBP Sadki

fot. GBP Sadki

Dnia 18 września br. Gminna Biblioteka Publiczna #w Sadkach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach włączyły się w akcję sprzątania świata.

Inicjatywa rozpowszechniona jest na całym świecie, zwyczajowo przebiega w trzeci weekend września. W tym roku obchodziliśmy wyjątkową edycję, gdyż odbywała się ona po raz trzydziesty.

Dzięki uprzejmości wychowawcy Pani Aliny Kropskiej oraz jej klasy 3c wyruszyliśmy na ulice Sadek w poszukiwaniu wyrzuconych śmieci. Wcześniej dzieci zapoznały się z przygotowaną prezentacją na temat segregacji i recyklingu. Omówiliśmy również negatywny wpływ odpadów na zanieczyszczenie naszej planety oraz negatywnych konsekwencji z tego płynących. Uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań Pani Katarzynie Kaczor, która jest inspektorem referatu rolnictwa w Urzędzie Gminy w Sadki i na co dzień zajmuje się gospodarką odpadami.

Mamy nadzieję, że choć trochę zaszczepiliśmy w uczniach odpowiedzialność za los środowiska naturalnego.

Materiał: Aneta Rózga-Miniszewska / GBP Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mobilne pracownie komputerowe. W jakich szkołach powstaną?

Podczas konferencji prasowej #w Kobyłce minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił wyniki konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj pierwszy dzień jesieni. Oficjalne pożegnanie lata

Dzisiaj do Polski zawitała jesień. #Nowa pora roku rozpoczęła się dokładnie o godz. 8.49.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy kurs obserwatorów ognia. Międzynarodowa współpraca

W dniach od 11 do 22 września br. Centrum Szkolenia #Wojsk Obrony Terytorialnej prowadziło kurs obserwatorów ognia dla żołnierzy krajów nadbałtyckich. W 11-dniowym szkoleniu udział wzięło kilkunastu żołnierzy z Litwy, Łotwy i Estonii. Jest to pierwszy kurs realizowany przez instruktorów CSWOT dla żołnierzy krajów nadbałtyckich, który pozwoli na znaczące zwiększenie współpracy międzynarodowej.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)