Dziś mamy 23 września 2023, sobota, imieniny obchodzą:

17 września 2023

Oddano hołd ofiarom sowieckiego terroru. Rocznica agresji ZSRR na Polskę

fot. UMiG Mrocza

fot. UMiG Mrocza

84 lata temu, 17 września 1939 r. Armia Czerwona złamała# polsko-sowiecki pakt o nieagresji i przekroczyła granice Rzeczypospolitej Polskiej. Napaść ta była konsekwencją podpisanego w dniu 23 sierpnia 1939 roku tajnego protokołu Ribbentrop–Mołotow, w efekcie którego miał się dokonać tzw. "IV rozbiór Polski".

Dla upamiętnienia tych wydarzeń, na Cmentarzu Parafialnym w Mroczy pod tablicą upamiętniającą ofiary Zbrodni Katyńskiej delegacja władz samorządowych Gminy Mrocza w składzie: Burmistrz Miasta i – Gminy Mrocza – Jarosław Okonek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Łukasz Piotrowski oraz delegacja Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, koła im. ppor Franciszka Borzycha w Mroczy w składzie: Zdzisława Jędrzejczak oraz Marian Wiśniewski, oddały hołd ofiarom sowieckiego terroru. Złożone zostały także symboliczne wiązanki kwiatów. W trakcie uroczystości Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Łukasz Piotrowski przedstawił również krótki rys historyczny wydarzenia.

Materiał: Joanna Murawiec / UMiG Mrocza

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mobilne pracownie komputerowe. W jakich szkołach powstaną?

Podczas konferencji prasowej #w Kobyłce minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił wyniki konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Bez Samochodu. Pod hasłem "Oszczędzaj Energię"

Dziś obchodzimy Światowy Dzień bez Samochodu, który w tym roku# odbywa się pod hasłem „Oszczędzaj Energię”. Aby uczcić to wydarzenie, zachęcamy do rezygnacji tego dnia z podróżowania autem i skorzystania z bardziej ekologicznych środków transportu.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy kurs obserwatorów ognia. Międzynarodowa współpraca

W dniach od 11 do 22 września br. Centrum Szkolenia #Wojsk Obrony Terytorialnej prowadziło kurs obserwatorów ognia dla żołnierzy krajów nadbałtyckich. W 11-dniowym szkoleniu udział wzięło kilkunastu żołnierzy z Litwy, Łotwy i Estonii. Jest to pierwszy kurs realizowany przez instruktorów CSWOT dla żołnierzy krajów nadbałtyckich, który pozwoli na znaczące zwiększenie współpracy międzynarodowej.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)