Dziś mamy 17 maja 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

11 maja 2022

Ocena stanu gminy za zeszły rok. Mieszkańcy mogą wziąć udział w debacie

fot. archiwum

fot. archiwum

Kilka dni temu gmina Nakło przedstawiła# raport o stanie gminy za miniony rok. Można go zobaczyć w formie elektronicznej oraz papierowej.

Wielkimi krokami zbliża się absolutoryjna sesja Rady Miejskiej w Nakle, podczas której odbędzie się analiza raportu o stanie gminy za 2021 roku. Dokument taki to pewnego rodzaju podsumowanie działalności w różnych dziedzinach. Radni pochylą się nad przedstawionymi danymi. Po debacie przeprowadzone zostanie głosowanie nad udzieleniem burmistrzowi wotum zaufania. – Następnie będzie procedowana uchwała w sprawie udzielenia absolutorium Burmistrzowi Miasta i Gminy Nakło nad Notecią z tytułu wykonania budżetu za 2021 rok – wyjaśnia Paweł Wiśniewski, przewodniczący nakielskiej Rady Miejskiej. W ocenie działań na rzecz rozwoju samorządów mogą brać udział również mieszkańca. Najbliższa sesja absolutoryjna odbędzie się w czwartek 19 maja o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej w Nakielskim Ośrodku Kultury. Aby wziąć w niej udział, należy złożyć pisemne zgłoszenie do przewodniczącego nakielskiej Rady Miejskiej. Zgłoszenie poza imieniem, nazwiskiem, adresem i podpisem powinno zawierać jeszcze 50 podpisów od osób, które popierają udział tej osoby w debacie. Ogólnie w debacie może wziąć udział maksymalnie 15 osób, a będą one zabierać głos w kolejności, w jakiej zostało złożone zgłoszenie. Wzór zgłoszenia znajduje się w biuletynie informacji publicznej gminy Nakło. Wymagane dokumenty można składać do 18 maja w nakielskim magistracie w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach od 7.30 do 15.30, we wtorki od 7.30 do 16.30 oraz w piątki od 7.30 do 14.30.

Warto zapoznać się takim raportem. Jest to ważna obywatelska możliwość przekazania władzom gminy tego, co społeczeństwo uważa na temat działań, jakie one podejmują.

Oceń artykuł: 5 17

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (15) Zgłoś naruszenie zasad

  • 9 (13)

  UJ z nimi , w dniu 11-05-2022 15:32:54 napisał:

  Władza się czego boi? Przecież nikt nie będzie latać podpisów zbierać, ale radnym i reszcie debili to na rękę. Przecież dzięki temu nikt się nie zgłosi! To jest demokracja po nakielsku

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 16 (20)

  Gnojokok, w dniu 11-05-2022 16:01:39 napisał:

  " Warto zapoznać się takim raportem. Jest to ważna obywatelska możliwość przekazania władzom gminy tego, co społeczeństwo uważa na temat działań, jakie one podejmują." Nie-naprawdę-? To wolne żarty.Od kiedy to Radni-Burmistrz liczą się z głosami mieszkańców.No zazwyczaj w czasie kampanii i agitacji wyborczej.Potem....hulaj dusza-piekła nie ma. Absolutorium-to formalność.Tradycji klepania wszystkiego bezrefleksyjnie stanie się zadość.Nie ucina się ręki która karmi.Im szybciej ta władza wraz z radnymi bezradnymi odejdzie-tym dla miasta,dla mieszkańców większa nadzieja na "lepsze jutro"

  odpowiedz

  • 10 (10)

  Suweren, w dniu 11-05-2022 18:12:29 napisał:

  Ale na wybory będziecie biegali i szukali poparcia? SUWEREN MÓWI MAM DOŚĆ TEJ WŁADZY !

  odpowiedz

  • 4 (12)

  we, w dniu 11-05-2022 20:01:18 napisał:

  Co z obiecanym lewoskrętem na Rynku ,od strony Paterka ? .Czyżby na obietnicach się skończyło?

  odpowiedz

  • 5 (11)

  cyklop, w dniu 11-05-2022 20:40:35 napisał:

  Obiecanego lewoskrętu na rynku do tej pory nie ma. Trzeba zebrać więcej osób i zacząć protestować w większej grupie. Władza nic sobie nie robi z głosów społeczeństwa.

  odpowiedz

  • 5 (5)

  nakielanin, w dniu 11-05-2022 21:21:42 napisał:

  nie ma skrętu bo chyba starostwo musi zaakcpetować. Gmina powinna postawić nacisk na remonty kamienic na Potulickiej, Długiej, Dąbrowskiego, Dworcowej bo to najbardziej szpeci miasto, a w wiekszości budynki należa do nadm. Bydgoszcz też postawiła na rewitalizacje kamienic miejskich i nakazy remontów w przypadku prywatnych i widać duży efekt i wzrost atrakcyjności miasta. w Nakle w tej kwestii robi się bardzo mało, 1 - 2 kamienice na rok to jest nic. Taka moja uwaga do raportu, w szczególności w kwestii działania nadm.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 5 (5)

  nakielanin, w dniu 11-05-2022 21:26:22 napisał:

  Jeszcze HAllera i Plac Zamkowy, bo tam to jest tragedia

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Gnojokok, w dniu 11-05-2022 22:14:55 napisał:

  Lokalny Program Rewitalizacji Miasta i Gminy Nakło nad Notecią na lata 2016 – 2023 Miłej lektury po której sami oceńcie co są warte czcze zapowiedzi.Panie Burmistrzu-co poszło nie tak z tą rewitalizacją-? https://bip.gmina-naklo.pl/artykul/208/935/lokalny-program-rewitalizacji-miasta-i-gminy-naklo-nad-notecia-na-lata-2016-2023

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Szkoda octavia 4, w dniu 11-05-2022 22:20:07 napisał:

  No jak co poszło nie tak? Chęć kariery i kasy. Ważniejsze są spółki państwowe, kontakty i znajomości a nie wygląd zadłużonej gminy

  odpowiedz

  • 7 (7)

  Nakielski, w dniu 12-05-2022 00:12:55 napisał:

  Czy naprawdę potrzeba remontu Rynku? Te pieniądze powinny być przekazane na budowę 2 mostu na Noteci. Ostatni wypadek znowu pokazał że praktycznie nie ma innego przejazdu bez nadrabiania drogi w stronę Kcyni i Szubina

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Tolek, w dniu 12-05-2022 10:57:35 napisał:

  Pinendzuw nie mo to z czego brać. Mata znajomości to mata piniondz w Nakle. Chceta debatować ale o czym? Ludzie tylko jarzdżają po tym Nakle i pinindze z 500+ biorą. Weźta się w końcu do roboty nieroby jedne. Nie tylko łazita i bruk wycierata w mieście. Burmiszcza też do do roboty zagonta.

  odpowiedz

  • 4 (4)

  wrrr, w dniu 12-05-2022 11:17:19 napisał:

  I po co ta szopka jak i tak udzielicie "jednogłośnie" wotum zaufania. Ludzie już nie są tak głupie jak 20 lat temu

  odpowiedz

  • 6 (8)

  Maniek, w dniu 12-05-2022 13:54:50 napisał:

  Najgorsza władza natychmiast do odwolania

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
0

W restauracji za przyjęcie komunijne zapłacimy od 120 do 400 zł od osoby

Pierwsza komunia to niezwykły moment w# życiu katolickich rodzin. Niemniej zorganizowanie przyjęcia komunijnego może być nieco stresujące. Aby móc w pełni cieszyć się tym dniem, warto wcześniej zaplanować szczegóły przyjęcia i ceremonii. Nie musisz organizować drogiej imprezy w restauracji, aby świętowanie komunii Twojego dziecka okazało się sukcesem. Warto jednak poświęcić trochę czasu, aby zadbać o wszystkie szczegóły.

(czytaj więcej)
0

Jak wykończyć mieszkanie, zanim ono finansowo wykończy Ciebie? Oto jak uniknąć ukrytych kosztó

Tylko w okresie styczeń-marzec 2022 r. deweloperzy oddali do użytku 54,7 tys. nowych mieszkań w całej Polsce#. To oznacza, że co miesiąc w naszym kraju przybywa średnio kilkanaście tysięcy szczęśliwych nabywców swojego „M”. Najpierw zakup lokum, które istnieje tylko na papierze, a potem odebranie już kluczy do własnego nowego mieszkania to dla wielu spełnienie marzeń, ale kiedy pierwsze emocje już opadną, okazuje się, że stajemy przed kolejnym, nie mniej wymagającym zadaniem: wykończeniem i aranżacją wnętrza. Budżet, który trzeba przeznaczyć na ten cel, to obok zakupu, kolejny duży koszt, tym bardziej, że ceny potrzebnych materiałów i usług rosną w astronomicznym tempie. Przykład? W marcu 2022 r. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, ceny najpopularniejszych materiałów budowlanych są wyższe średnio o 28%[2] i ciągle rosną! Sytuacji nie poprawia też rekordowa dwucyfrowa inflacja, wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, rosnące ceny prądu i gazu. Rachunki za ten pierwszy są już o 24 proc. wyższe niż w 2021 r.[3] To wszystko sprawia, że kwoty, które świeżo upieczeni właściciele mieszkań zabezpieczyli na wykończenie i zagospodarowanie swoich lokali, topnieją z dnia na dzień. Jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni, łatwo możemy wpaść w nieplanowane długi! O tym, jak tego uniknąć w kolejnym materiale Intrum z cyklu „Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)
0

Niezapomniany grill bez mięsa. Postaw na serowe przekąski i warzywa!

Majówka to niepisana data graniczna rozpoczynająca sezon grillowy. Wielu z nas# z radością na to czekało. Posiłek na łonie przyrody jest doskonałą okazją do spotkań towarzyskich czy rodzinnych. Niektórzy jednak tracą zapał, na myśl o ciężkostrawnych potrawach. A przecież grillowanie nie musi opierać się wyłącznie na mięsie. Tak naprawdę to łatwy i szybki sposób na dodanie smaku prostym i zdrowym warzywom czy zaserwowanie produktu w innej niż zwykle postaci. Poniższe wskazówki pomogą Ci przygotować ucztę zarówno dla Twoich wege znajomych, jak i dla tych, którzy chcą ograniczyć ilość mięsa w swojej diecie lub oprócz niego chętnie wypróbują nowe, ciekawe smaki. Bezmięsne grillowanie wciąż dla wielu brzmi jak oksymoron. Jeśli jesteś przyzwyczajony do steków i hamburgerów, być może będziesz musiał wykazać się kreatywnością, jeśli chodzi o to, co i jak grillować jako wegetarianin, weganin lub jako gospodarz, który zaprasza na grilla wegetarian lub wegan. Niemniej przygotowanie serowych przekąsek czy grillowanych warzyw może się okazać niezwykle ciekawą przygodą kulinarną. I kto wie – być może nowe smaki pokochają nawet najbardziej zagorzali mięsożercy.

(czytaj więcej)