Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

18 listopada 2020

Obsługa komputera bez tajemnic. Trwa rekrutacja na bezpłatne kursy

Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

\Podstawy korzystania z komputera i internetu, obsługa poczty elektronicznej, edytora tekstu, #arkuszy kalkulacyjnych, programów do tworzenia prezentacji multimedialnych oraz projektowanie komputerowe – to zakres certyfikowanych szkoleń komputerowych, które oferujemy w ramach marszałkowskich kursów edukacyjnych dla dorosłych. Do tej pory skorzystało z nich ponad 3 tysiące mieszkańców regionu. Rekrutacja trwa.

- Nikogo już nie trzeba przekonywać, że znajomość obsługi komputera to dziś niezbędna umiejętność. Wiedzą o tym mieszkańcy naszego regionu, którzy chętnie korzystają z oferowanych przez nas szkoleń. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, zwiększyliśmy liczbę miejsc i tworzymy nowe grupy zajęciowe – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Ze szkoleń komputerowych mogą skorzystać osoby, które chcą nabywać, podnosić lub uzupełniać posiadane kompetencje i kwalifikacje, mieszkają, pracują lub uczą się na terenie województwa kujawsko–pomorskiego i należą do jednej z trzech grup:

osób powyżej 25 roku życia z wykształceniem maksymalnie średnim,
osób powyżej 25 roku życia z niepełnosprawnością (bez względu na poziom wykształcenia),
osób powyżej 50 roku życia (bez względu na poziom wykształcenia).
Z udziału w projekcie wyłączone są osoby, które prowadzą działalność gospodarczą.

W ramach projektu realizowane są szkolenia i kursy komputerowe o różnorodnej tematyce – zarówno szkolenia zawodowe, kwalifikacyjne jak i specjalistyczne, na różnych poziomach zaawansowania – podstawowym, średniozaawansowanym, zaawansowanym. Specyfika i ogromna różnorodność szkoleń w obszarze kwalifikacji i kompetencji cyfrowych sprawia, iż na początku udziału w projekcie, każdy uczestnik spotka się z doradcą, w celu ustalenia tematyki i poziomu szkolenia lub kursu.

W ramach projektu odbywają się trzy typy szkoleń i kursów komputerowych.

Kwalifikacyjne – bezpłatne szkolenia zakończone egzaminem pozwalającym uzyskać certyfikat ECDL w zakresie: korzystania z komputera, poruszania się po Internecie i obsługi poczty e-mail, korzystania z aplikacji biurowych tj. edytorów tekstu, arkuszy kalkulacyjnych, baz danych, programów do tworzenia prezentacji multimedialnych.

Szczególnie zachęcamy do uczestnictwa w tych szkoleniach. Jest to okazja, by nauczyć się podstaw obsługi komputera i korzystania z programów biurowych.

Zawodowe – zakończone egzaminem uprawniającym do uzyskania certyfikatu potwierdzającego uzyskanie kwalifikacji i kompetencji cyfrowych, w zakresie m. in.: grafiki komputerowej, projektowania CAD, tworzenia stron www, programowania w języku JAVA, sieci komputerowych (CISCO). Szkolenia te są dofinansowane w wysokości 88 procent wartości szkolenia, 12 procent pokrywa uczestnik.

Są jeszcze miejsca na dofinansowywane szkolenia zawodowe z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych w pracy dydaktycznej, obsługi programów biurowych w administracji, inżynierii projektowania komputerowego (CAD 2D i 3D) oraz programowania serwisów internetowych.

Specjalistyczne – zakończone egzaminem uprawniającym do uzyskania certyfikatu potwierdzającego uzyskanie kompetencji w zakresie: systemów geoinformatycznych w praktyce wraz z pozyskiwaniem danych przestrzennych. Szkolenia te są dofinansowane w wysokości 88 procent wartości szkolenia, 12 procent pokrywa uczestnik.

Szkolenia komputerowe realizowane będą do końca czerwca 2023 roku w różnej formie i w różnych trybach. Będzie mogło z nich skorzystać łącznie 6 tysięcy osób. W zależności od potrzeb, zajęcia organizowane są w trybie wyjazdowym, popołudniowym, weekendowym, całodziennym, w godzinach od 8 do 16. Miejsca szkoleń dostosowane są do uczestników i realizowane na terenie całego województwa. W jednym kursie uczestniczy od 4 do 20 osób, w zależności od tematyki i poziomu zaawansowania grupy szkoleniowej. Harmonogramy poszczególnych zajęć ustalane są na bieżąco, w zależności od ilości osób zakwalifikowanych na szkolenia. Rekrutacja do projektu ma charakter ciągły. Osoby zainteresowane udziałem w projekcie mogą się zgłaszać poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie projektu www.szkoleniakomputerowe.tarr.org.pl.

Marszałkowskie kursy komputerowe dla dorosłych organizuje spółka samorządu województwa Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego. E-mail: szkoleniakomputerowe@tarr.org.pl, tel. 56 699 54 89.

Całkowita wartość projektu to 51 milionów złotych, w tym 43 miliony złotych wynosi dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Resztę stanowi wkład własny TARR.

Materiał: Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (4)

    zzz, w dniu 18-11-2020 14:42:42 napisał:

    "Z udziału w projekcie wyłączone są osoby, które prowadzą działalność gospodarczą". - Czy to przypadkiem nie oznacza dyskryminacji ze względu na wykonywaną pracę? Przedsiębiorca, chociaż utrzymuje to kartonowe państwo, jest obywatelem gorszej kategorii?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Budowa hal
Kubek biały ze zdjęciem
24,90PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)