Dziś mamy 3 grudnia 2021, piątek, imieniny obchodzą:

24 listopada 2021
(sonda)

Obostrzenia kluczowe w walce z pandemią? Co sądzicie na ten temat?

fot. archiwum

fot. archiwum

Prawie każdego dnia Ministerstwo Zdrowia przedstawia# mało optymistyczne dane epidemiczne. Przybywa nowych zakażeń i zgonów. Statystyki te dotyczą zarówno skali ogólnopolskiej, jak i naszego regionu. Część ekspertów wskazuje, że powinno się ponownie wprowadzić dodatkowe ograniczenia.

Niestety, najnowsze raporty nie pozostawiają złudzeń. Czwarta fala pandemii się rozpędza, co jednoznacznie wskazują dobowe przyrosty chorych. Mimo zwiększającej bazy łóżkowej w niektórych szpitalach powoli zaczyna brakować tzw. miejsc covidowych.

Nowe obostrzenia rozwiązaniem?

W przestrzeni medialnej już od dłuższego czasu pojawiają się opinie, że w walce z koronawirusem (oprócz szczepień) skuteczne mogą być dodatkowe obostrzenia. W tym przypadku wskazuje się m.in. przejście uczniów w tryb nauki zdalnej. Mimo, że sprawdza się czarny scenariusz czwartej fali pandemii rządzący deklarują, że nie mają w planach wprowadzać dodatkowych obostrzeń.

Co sądzicie na ten temat? Zapraszamy do udziału w naszej sondzie.

Ankieta

Czy rządzący powinni wprowadzić obostrzenia?

 • Tak
 • Nie
 • Nie mam zdaniaOceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (12) Zgłoś naruszenie zasad

  • 8 (16)

  Lejdi Zgaga , w dniu 24-11-2021 09:11:46 napisał:

  Pisowska zaraza nie zrobi nic by nie narazic sie swojemu kochanemu i przekupnemu elektoratowi. Najwazniejsze są słupki poparcia aby dalej kraść i kłamać a ludzie niech se zdychają.

  odpowiedz

  • 6 (14)

  Ala, w dniu 24-11-2021 10:03:11 napisał:

  Wprowadzą obostrzenia źle, nie wprowadzą źle. Ludziom się teraz nie dogodzi, bo są tak mocno popie....ni. Było się szczepić jak był czas. A teraz niech wszystko idzie normalnie i tyle w temacie.

  odpowiedz

  • 8 (12)

  ZochaZgazowni, w dniu 24-11-2021 10:05:30 napisał:

  Statystyki zachorowań oraz umieralności ,w porównaniu z innymi krajami są zatrważające.W przekazach medialnych słyszymy ,że Polska jest jedynym krajem Europy który nie podejmuje żadnych kroków ,nie ma strategi na to co się u nas dzieje.Dobrze że jest Tusk ,bo na kogo by zrzucili.

  odpowiedz

  • -5 (19)

  belfer4, w dniu 24-11-2021 10:35:00 napisał:

  Tylko karać nieszczepieńców,oni są winni śmierci

  odpowiedz

  • 2 (8)

  Proste jak drut, w dniu 24-11-2021 11:30:23 napisał:

  Problem jest taki, że osoby zakażone (nie testowane) a zaszczepione łażą i roznoszą wirusa bo nie są poddawani kwarantannom. I tu jest główny problem. Nie szukajcie go gdzieś indziej.

  odpowiedz

  • 0 (10)

  obserwator, w dniu 24-11-2021 11:38:01 napisał:

  sprawdźcie ilu w sklepach bez maseczek np. Lewiatan na ul.Bema w Szubinie- te same paniusie z maseczka na brodzie albo bez a obsługa zero reakcji, powinna być kwarantanna dla smarających i kaszlących bez względu na to czy zaszczepiony czy nie

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (7)

  mariusz, w dniu 24-11-2021 12:08:13 napisał:

  żadnych obostrzeń

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Tomek, w dniu 24-11-2021 17:43:37 napisał:

  Maski chronią tak nas przed wirusem jak siatka w płocie przed komarami :D

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Hehe, w dniu 24-11-2021 22:05:23 napisał:

  Zaszczepiony chory albo przenoszący Covida powinien mieć założona maskę, nie zaszczepiony chory lub przenoszący covida powinien mieć założoną maskę. Szczepiony i nie zaszczepiony nie chór ani nie przenoszący covida maski mieć nie powinien. Czy ja wyraziłem się jasno?

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Koral, w dniu 24-11-2021 22:12:52 napisał:

  Zaszczepieni bez mydła bo tak Was teraz będę nazywał. Nie widzicie statystyk, minął rok 53% obywateli a my bijemy rekordy w stosunku do zeszłego roku. Szczepionki nie działają!!! Czy tego chcecie czy nie szpitale są pełne, powiedzcie mi dlaczego? Przecież 53% nie powinno poważnie przechodzić covida! Czego jeszcze nie rozumiecie?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)