Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

07 czerwca 2024

Obchody Dnia Rodziny. Beztroska zabawa na świeżym powietrzu

fot. NSP Stowarzyszenia „Żakus” w Anielinach

fot. NSP Stowarzyszenia „Żakus” w Anielinach

Pierwszy tydzień czerwca rozpoczęliśmy imprezowo. #W miniony poniedziałek cała nasza szkoła oraz oddział przedszkolny wraz z rodzicami wspólnie bawili się na boisku szkolnym podczas obchodów Dnia Rodziny.

Rozpoczęliśmy oficjalnie – występami dla rodziców na sali gimnastycznej. Tu zgromadzonych gości jak zawsze powitała dyrektor NSP Anieliny Pani Bożena Podemska. Tuż po jej przemówieniu na scenie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły w pokazie tanecznym, który ćwiczyli pod czujnym okiem sołtys Łodzi Pani Edyty Żołeckiej. Następnie przyszedł czas na przedszkolaki, które wspólnymi siłami zaśpiewały piosenki oraz wyrecytowały wiersz dla swoich rodziców. Najbliżsi nie kryli wzruszenia. Zwieńczeniem było wręczenie im oraz dzieciom kwiatków i prezentów z okazji ich święta.

W końcu nadszedł czas na beztroską zabawę na świeżym powietrzu. Atrakcji było całe mnóstwo! Największym powodzeniem wśród najmłodszych cieszyły się oczywiście dmuchańce. Tłumnie oblegane było także nasze nowopowstałe miejsce wypoczynku- ” Żakusowa Plaża”, na której stanęły piękne drewniane leżaki. Nie zabrakło również konkurencji sportowych z przymrużeniem oka, które przygotowały uczennice klasy VII i VIII. Dziewczyny zapewniły nam mnóstwo zabawy i rozbudziły ducha rywalizacji wśród uczestników. Kolejnym sportowym akcentem był trening z elementami treningu crossfitowego. Zajęcia przeprowadził Pan Arek Łukaszewicz, odbyły w ramach projektu „WOD- czyli crossfit w szkole” dofinansowanego przez Powiat Nakielski. Nasi nauczyciele również zaangażowali się w przygotowanie atrakcji dla dzieci. Panie zaplatały kolorowe warkoczyki i robiły tatuaże, w czym wspierane były przez chętne mamy (dziękujemy).

Podczas imprezy nie zabrakło także wsparcia ze strony KGW Anieliny. Nasze niezawodne gospodynie serwowały grillowane kiełbaski i inne pyszności. Natomiast niezastąpione mamy naszych przedszkolaków rozpieszczały nasze podniebienia słodkimi wypiekami! Dzień mijał szybko i bardzo przyjemnie. Wokół rozlegał się beztroski śmiech i gwar wywołany przez rozradowane dzieci. Natomiast dorośli znaleźli chwilę dla siebie - na kawę i swobodne rozmowy. Tak bez pośpiechu, bez tej codziennej porannej gonitwy, w pięknym otoczeniu wiejskiej – sielskiej przyrody… Było naprawdę miło!

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom tego wydarzenia: KGW Anieliny, Mikołajowi Szyszło z rodzicami, Radzie Rodziców oraz wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację i pomoc przy tegorocznym Dniu Rodziny! Dziękujemy także wszystkim pracownikom NSP Anieliny „spoza pokoju nauczycielskiego”, którzy nie zawsze widoczni są na pierwszym planie, ale zawsze mają ogromny wkład w tego typu uroczystościach!

Materiał: Magdalena Sobiecka

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)