Dziś mamy 5 grudnia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

05 października 2022

O remoncie na Bydgoskiej. Porządnie, a nie dla świętego spokoju

fot. pow.

fot. pow.

W wyniku prac związanych z budową S5 w Rynarzewie# został zniszczony odcinek drogi powiatowej Rynarzewo-Łabiszyn, dokładnie część ulicy Bydgoskiej. Chodzi o około 70 metrów długości naprzeciwko marketu Dino.

Odcinek jest w bardzo złym stanie technicznym, podobnie zresztą jak przylegający do niego chodnik. Na drodze ruch jest duży – zarówno pieszy, jak i samochodowy. Przez jakiś czas właśnie przez ulicę Bydgoską poprowadzony był objazd, dlatego ulica została tak bardzo zniszczona.

Radny Artur Michalak zawnioskował do Zarządu Dróg Powiatowych w Nakle o remont zniszczonego odcinka i chodnika. Dodatkowo poprosił o budowę nowego chodnika od strony ciągu handlowo-usługowego, który miałby poprawić bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego. Zdaniem Michalaka niezbędnym elementem przebudowy tego odcinka powinno być oświetlone przejście dla pieszych.

Sprawę finansową tego remontu pilotuje Zarząd Powiatu Nakielskiego. – Zastanawiamy się wspólnie, czy uda się to zrobić w tym roku, czy w przyszłym – na wiosnę. Gdyby były środki finansowe, zrobimy to pewnie w tym roku. Na ten moment nie ma żadnych oszczędności z inwestycji drogowych, wszędzie trzeba było dokładać. Nie mamy wolnych środków, żeby coś gdzieś naprawić. Trzeba szukać wolnych środków w budżecie powiatu – tłumaczy Bartosz Lamprecht, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Nakle. Szacunkowy koszt remontu 70 metrów drogi wraz z budową chodnika to nawet 200 tys. zł! Sam dyrektor przyznaje, że ceny teraz są „dziwne”.

Gdy dojdzie już do remontu, przejście dla pieszych zostanie uwzględnione. – Prawdopodobnie będzie się budował tam kolejny market, więc teren ożyje, będzie chodzić więcej ludzi. Chcę zrobić remont w takim samym standardzie jak odcinek wyremontowany przez GDDKiA, dlatego koszt będzie większy. Nie chcę kłaść nakładki „dla świętego spokoju”. Ma być porządnie, wraz z chodnikiem i przejściem – mówi dyrektor nakielskiego ZDP.

Oceń artykuł: 12 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (9)

  Rynarzewo, w dniu 05-10-2022 21:31:34 napisał:

  Brawo panie radny! Dba pan o Rynarzewo i nie tylko. Dziękujemy!

  odpowiedz

  • 3 (5)

  kibic, w dniu 05-10-2022 21:34:21 napisał:

  Czy Zarządu Dróg Powiatowych w Nakle wydaje zezwolenia na transport powyżej 7 ton jak to jest na znakach? Drogę popsuli jak budowali, drogę psuje ok 20 przeciążonych ciężarówek ze złomem które jeżdżą na ograniczeniu 7 ton. Zarząd tego nie widzi czy nie chce widzieć? Zarząd nie dogada się z wykonawcą który ma maszyny na miejscu i przez to może zrobić taniej. Czy projekt jest już zrobiony czy dopiero zacznie być opracowywany?

  odpowiedz

  • 6 (12)

  Mieszkaniec, w dniu 05-10-2022 21:39:41 napisał:

  Nie wiem czy tylko ja odnoszę takie wrażenie, ale im bliżej jakichkolwiek wyborów to radni się aktywują...a gdzie byli przez te lata....

  odpowiedz

  • 3 (7)

  Piotrek, w dniu 06-10-2022 08:15:47 napisał:

  Mieszkaniec - nie tylko ty masz takie wrażenie :D

  odpowiedz

  • -2 (6)

  I, w dniu 06-10-2022 12:03:31 napisał:

  No tak teraz radny nagle się obudził. Sprawy pewnie dawno są załatwione, ale czekają na realizację. Jak wyjdą, to będzie jego "zasługa", tak jak ze sołtysem Stanisławki.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Swój , w dniu 08-10-2022 22:06:07 napisał:

  Brawo Panie radny. Świetna robota

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
99PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Ramki ślubne
39,90PLN
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)