Dziś mamy 25 października 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

13 października 2021

O prymasie Wyszyńskim. Młodzież wzięła udział w konkursie

fot. pow.

fot. pow.

12 wrześniu tego roku odbyła się w Warszawie oczekiwana# beatyfikacja Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Wyznaczona pierwotnie na dzień 7 czerwca 2020 roku uroczystość, została odwołana ze względu na ograniczenia spowodowane epidemią koronawirusa. Postać Błogosławionego Prymasa wpisała się na stałe nie tylko w historię Kościoła w Polsce, ale i wydarzenia Państwa Polskiego, czego świadectwem są pojawiające się w dniu Jego pogrzebu szarfy z napisem NIEKORONOWANEMU KRÓLOWI POLSKI. Aby wśród uczniów spopularyzować wiedzę o życiu, twórczości i świętości bł. Prymasa Tysiąclecia, poznać i wcielać w życie wartości i ideały, którym służył oraz rozpoznać wpływ Jego życia i działalności na współczesne dzieje Polski zorganizowałam REGIONALNY KONKURS WIEDZY.

Na zaproszenie rozesłane do szkół podstawowych regionu odpowiedziały: SP 1 i SP 2 z Szubina, SP z Królikowa, SP z Kowalewa i SP z Rynarzewa. Szkoły z Szubina i Królikowa przygotowały po dwie drużyny. Niestety ze względu na zarządzoną kwarantannę drużyna z Rynarzewa nie mogła wziąć udziału w konkursie.

Konkurs odbył się 11 października 2021 r. o godz. 9.00 w Muzeum Ziemi Szubińskiej.

Uczestnicy odpowiadali na pytania przez siebie wylosowane oraz rozwiązywali zadania związane z życiem i posługą bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Po bardzo wyrównanej walce Jury w składzie: ks. Jacek Pawelczyk - proboszcz parafii Św. Andrzeja Boboli w Szubinie oraz pani Kamila Czechowska - dyrektor Muzeum Ziemi Szu-bińskiej ogłosiło wyniki:

I miejsce – drużyna z Królikowa grupa I:
Tyckun Emilia
Kwiatkowski Dawid

II miejsce – Drużyna SP 1 Szubin grupa I:
Krzemkowska Natalia
Tabor Aleksander

III miejsce – drużyna z SP2 Szubin grupa I:
Adamowski Filip
Walkiewicz Stanisław

Zwycięzcom gratuluję oraz dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu, zarówno uczniom jak i nauczycielom za podjęcie trudu i przygotowanie się do konkursu. Szczególne podziękowanie składam ks. Jackowi Pawelczykowi za finansowe wsparcie przy zakupie części nagród oraz anonimowemu darczyńcy za ufundowanie dzieciom słodyczy. Spotkanie zakończyło się tradycyjnie poczęstunkiem: herbatą, kawą i ciastem.

Materiał: Anna Pokorzyńska – katechetka SP2 w Szubinie

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa hal
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)