Dziś mamy 25 października 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

04 października 2021

O cyberprzemocy podczas zajęć w szkole. Prelekcji wysłuchała młodzież

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz wspólnie z dzielnicowymi z# nakielskiej komendy spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Ślesinie. Podczas pogadanek funkcjonariusze opowiadali o odpowiedzialności prawnej nieletnich, cyberprzestępczości i cyberprzemocy.

W ramach prowadzonej działalności profilaktycznej, mł. asp. Zofia Wrzeszcz oraz dzielnicowi z nakielskiej komendy odwiedzili uczniów w Szkole Podstawowej w Ślesinie. Policyjnych prelekcji wysłuchali uczniowie z klas IV-VIII.

Funkcjonariusze przypominali kim w myśl prawa jest nieletni, kiedy i za jakie czyny odpowiada przed sądem i jakie kary sędzia może na niego nałożyć za łamanie prawa. Mundurowi wyjaśnili również czym jest demoralizacja i omówili jakie są jej przejawy, a także jakie działania podejmuje policja wobec zdemoralizowanej młodzieży.

Wiele uwagi poświęcono również cyberprzestępczości i cyberprzemocy. Funkcjonariusze omówili, jakie przestępstwa za pośrednictwem sieci najczęściej są popełniane i jak ich unikać. Przestrzegali przed osobami poznanymi za pośrednictwem sieci przypominając, by dla własnego bezpieczeństwa chronić swoje dane wrażliwe oraz te dotyczące miejsca zamieszkania, czy sytuacji materialnej rodziny.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)