Dziś mamy 7 października 2022, piątek, imieniny obchodzą:

09 sierpnia 2022

O Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Burmistrz wręczył nagrody

fot. UM Kcynia

fot. UM Kcynia

Wręczyliśmy dziś nagrody w rywalizacji "O Puchar Rowerowej Stolicy Polski"#. Urząd Miejski w Kcyni włączając się w rywalizację zaproponował mieszkańcom kilka inicjatyw promujących jazdę na rowerze. Były to akcje m. in. Sołectwa na rowery i szkoły na rowery.

W kategorii "Sołectwa na rowery" zwycięzcami są:
I miejsce - Sołectwo Palmierowo
II miejsce - Sołectwo Górki Zagajne
III miejsce - Sołectwo Laskownica

W kategorii "Szkoły na rowery" zwycięzcami są:
I miejsce - Szkoła Podstawowa Im. K. Korka w Rozstrzębowie
II miejsce - Szkoła Podstawowa Im. Orła Białego w Palmierowie
III miejsce - Szkoła Podstawowa Im. Jana Czochralskiego w Kcyni
*liczba km podzielona przez liczbę mieszkańców sołectwa/liczbę uczniów.

Gratulujemy zwycięzcom, którzy w nagrodę otrzymali bony do wykorzystania na działalność statutową. Dodatkowo przekazano zestawy gadżetów osobom, które w sołectwa wykręciły najwięcej km.

Materiał: Anna Duda-Nowicka / Urząd Miejski w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 11

Czytaj również

udostępnij na FB
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)