Dziś mamy 7 października 2022, piątek, imieniny obchodzą:

01 września 2022

Nowy rok szkolny w gminie Mrocza. W szkołach odbyły się uroczystości

fot. UMiG w Mroczy

fot. UMiG w Mroczy

1 września 2022 roku uczniowie na terenie całej Polski # uroczyście przywitali rok szkolny 2022/2023.

Pierwsze uroczystości w Gminie Mrocza rozpoczęły się już o 8:30, w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu, gdzie wśród zaproszonych gości pojawił się Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Waldemar Chudzik, a także w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy, gdzie Zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza reprezentowali: Przewodniczący Rady Miejskiej – Jarosław Odrobiński oraz Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Oświaty – Alicja Babiarz-Synakiewicz. Na początku każdej z inauguracji wprowadzony został sztandar szkoły. Wszyscy zgromadzeni odśpiewali również hymn państwowy. Następnie uczniowie oraz zaproszeni goście przywitani zostali przez dyrektorów placówek, którzy oficjalnie ogłosili rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023.

Ostatnia uroczystość odbyła się o godzinie 13:00 w Niepublicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia „KMK KOS” w Kosowie. Zgromadzeni goście mięli okazję zobaczyć część artystyczną przygotowaną przez uczniów i kadrę pedagogiczną szkoły. Po częściach oficjalnych wszystkich uroczystości, uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami.

Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w szkołach.

 materiał: Ewelina Musiał

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)