Dziś mamy 30 października 2020, piątek, imieniny obchodzą:

11 października 2020

Nowe przepisy już obowiązują. Ich przestrzeganie kontrolowali policjanci

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Wzrost liczby zachorowań na Covid-19 spowodował zmianę rzeczywistości i wprowadził #kolejne obostrzenia i nakazy, do których stosować muszą się wszyscy. Jak do wprowadzonych nakazów stosują się mieszkańcy powiatu nakielskiego sprawdzali policjanci.

10.10.2020 na terenie całego kraju wprowadzoną tzw.: "żółtą strefę", a co za tym idzie zaczynają obowiązywać nakazy, do których stosować muszą się wszyscy. Jednym z ważniejszych jest obowiązek zasłaniania nosa i ust, nie jak było do tej pory, tylko w sklepach, urzędach itp., ale również przemieszczając się ulicami.

Jak do nowych nakazów stosują się mieszkańcy powiatu nakielskiego sprawdzali 10 października policjanci. Kontrolowane osoby były informowane o obowiązujących przepisach.

W dalszym ciągu mundurowi sprawdzają także placówki handlowe, usługowe i gastronomiczne zwracając uwagę na zachowanie klientów i obsługi.

Działania kontrolne z pewnością będą kontynuowane, a mają one na celu przede wszystkim dbałość o zdrowie obywateli. Ci, którzy świadomie ignorują wprowadzone nakazy ponosić będą konsekwencje przewidziane prawem.

materiał: podkom. Justyna AndrzejewskaOficer prasowyKPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 18 62

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Makaronu. Można stworzyć z niego proste i pyszne dania

Jesienne weekendy to doskonała okazja do szukania nowych pomysłów na wspólne spędzenie #czasu w domowym zaciszu. W najbliższą niedzielę nie trzeba będzie ich szukać, ponieważ 25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. To świetny pretekst, aby zaangażować wszystkich domowników w przygotowanie prostego i smacznego dania. Wystarczy 5 składników i odrobina czasu. Potrzebni będą też oczywiście miłośnicy makaronu. A takich na pewno nie brakuje, prawda?

(czytaj więcej)