Dziś mamy 5 grudnia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

04 października 2022

Niecodzienna lekcja muzyki. Koncert i artyści zostali przyjęci entuzjastycznie

fot. powierzone

fot. powierzone

Ostatni dzień września w nakielskim # I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego rozpoczął się muzycznie.

Michał Gacka, który niedawno dołączył do grona pedagogicznego tej szkoły, zorganizował dla uczniów pierwszych klas audycję muzyczną. Wraz ze swoimi synami, Kacprem, Karolem i Ignacym, przygotował krótki program muzyczny na instrumenty perkusyjne i fortepian.

W repertuarze znalazło się pięć fragmentów znanej kantaty scenicznej „Carmina Burana” Karla Orffa, a były to w kolejności- O Fortuna, Fortune plango vulnera, Circa mea pectora, In trutina i i Tempus est Iucundum. W dalszej części koncertu do wspólnego muzykowania pan Michał Gacka zaprosił najpierw uczniów, potem nauczycielki. Tematem była improwizacja perkusyjna. Zadanie polegało na zainicjowaniu rytmu na dowolnym instrumencie, do którego zespół rozpoczynał improwizację perkusyjną.

Na końcu do zabawy włączyły się także panie dyrektor. Koncert i artyści zostali przyjęci entuzjastycznie. W planach jest organizacja kolejnych muzycznych spotkań z młodzieżą.

materiał: Justyna Michalska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 16 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)