Dziś mamy 10 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

05 sierpnia 2022

"Nie tylko gaszą pożary". Zakończono szkolenia dla strażaków OSP

fot. Starostwo Powiatowe w Nakle

fot. Starostwo Powiatowe w Nakle

Projekt OSP Dziewierzewo pn. „Nie tylko gaszą pożary #… warsztaty kwalifikowanej pierwszej pomocy dla strażaków ochotników” jest jednym z kolejnych zadań dofinansowanych przez Powiat Nakielski.

Dzięki niemu przeprowadzono 2 szkolenia warsztatowe, w którym brało udział 35 osób w tym strażacy ochotnicy oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Zakupiono również sprzęt ratowniczy- fantom torsu osoby dorosłej. Najmłodsi mieli okazję poćwiczyć resuscytację i zadławienia. Młodzież ćwiczyła resuscytację z użyciem AED oraz ewakuację osoby poszkodowanej z samochodu. Natomiast najstarsi szkolili przyrządowe udrażnianie dróg oddechowych, resuscytację z użyciem AED oraz ewakuację z samochodu przy użyciu deski ortopedycznej.

Poprzez uczestnictwo w zajęciach strażacy ochotnicy mieli możliwość podniesienia wiedzy i umiejętności z zakresu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej. Zaznajomili się z aktualnymi wytycznymi i utrwalili wiedzę z podstawowych procedur medycznych.

materiał: Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (3)

  Obserwator, w dniu 05-08-2022 20:29:07 napisał:

  Brawa dla OSP Dziewierzewo widać ,że chcę im się pracować organizują kursy i ćwiczenia, pozyskują środki zewnętrzne, piszą projekty a młodzież z Dziewierzewa zajmuję najlepsze miejsca na zawodach gminnych i powiatowych. Brawa jedna z najbardziej aktywnych i mobilnych jednostek w gminie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (3)

  Ktoś , w dniu 06-08-2022 05:20:35 napisał:

  Dokładnie brawo kiedyś kcynia była jednostką która pozyskiwała środki finansowe i miała dużo młodzieży ale co nie którym to nie podobało i za,wszelką cenę pozbyli się dobrych ludzi i sami wzieli sprawy w swoje ręce. A efekty tego dzieła widać gołym okiem kcynia to dno niema środków a młodzieży wcale ale wszystko jest ok

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Strażak , w dniu 06-08-2022 20:51:52 napisał:

  Ci wszyscy cwaniacy z Kcyni , obecni teraz w straży co mieli wielkie plany i mieli wprowadzać swoje marzenia , to teraz zeszli na drugi plan a może nawet trzeci bo najlepiej stać z boku i krytykować , tam gdzie ciężka praca i odpowiedzialność to ich nie ma , mądrzy ale w gębie !

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Przemek, w dniu 08-08-2022 07:15:11 napisał:

  Najlepszy jest ten z Mupet Show , liczy się tylko godzinówka i aby się nie przepracować , jak inni wykonywali robotę i były sukcesy to stał w pierwszym rzędzie a teraz ucieczka od odpowiedzialności.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Hahahaha, w dniu 08-08-2022 09:56:14 napisał:

  Ten gość z mapet show już dawno powinien odejść tylko ze jest bez honoru i nie ma wstydu przyznać się do porażki

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa hal
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)