Dziś mamy 5 grudnia 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

11 listopada 2023

Nauka patriotyzmu od najmłodszych lat. Narodowe Święto Niepodległości

fot. powierzone

fot. powierzone

10 listopada w Przedszkolu Miejskim #w Mroczy obchodzono Narodowe Święto Niepodległości.

Dzieci od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu oraz szacunku do polskich symboli narodowych: godła, hymnu oraz flagi. Tego dnia dzieci ze wszystkich grup, pracownicy przedszkola oraz zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza - Jarosław Okonek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Łukasz Piotrowski, Pani Dyrektor Technikum Mundurowego w Mroczy – Jolanta Miller i uczniowie spotkali się, aby świętować wyjątkowy dzień. Dzieci z najstarszych grup przygotowały program. Następnie uczniowie z Technikum Mundurowego w Mroczy zaprezentowali musztrę. Na zakończenie spotkania wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego”.

Materiał: Agata Schulz / Przedszkole Miejskie w Mroczy

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż zakończony

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa 30 listopada 2023 r. zakończył #realizację pilotażowego projektu Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż był realizowany przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy i został uruchomiony w grudniu 2021 r. Koszt prac to 16,8 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Spotkanie z największymi agencjami kosmicznymi. Zgłoszenia do 11 grudnia

Zachęcamy studentów zainteresowanych badaniami #kosmicznymi do udziału w warszawskim spotkaniu z przedstawicielami najważniejszych agencji kosmicznych świata. Wydarzenie odbędzie się 14 grudnia o godz. 14:00 w budynku Ministerstwa Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)