Dziś mamy 23 września 2023, sobota, imieniny obchodzą:

09 czerwca 2023

"Nauczanie Otwartości w Edukacji”. Konferencja podsumowująca projekt

fot. powierzone

fot. powierzone

5 czerwca 2023 r. w Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera w Bydgoszczy odbyła się #konferencja, która podsumowywała 5 lat projektu SOiT Szkoła Otwarta i Tolerancyjna.

Jej elementami były: wystąpienia organizatorów (Iwony Waszkiewicz - Zastępcy Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Magdaleny Buschmann - Dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy, Sławomira Czarneckiego Dyrektora Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera); debata ekspercka ”Znaczenie nauczania otwartości w edukacji”, wykład wprowadzający „Nauka Otwartości w Edukacji” prof. dr hab. Romana Lepperta z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego; wystąpienie koordynatora projektu Przemysława Nowakowskiego „Filary projektu Szkoła Otwarta i Tolerancyjna w Bydgoszczy”; opis projektu w wykonaniu uczniów w nim uczestniczących i projekcja filmów tematycznych. Ponadto, na błoniach Wyspy Młyńskiej można było również zobaczyć instalację Festiwal Kultur IV Dookoła Świata – efekt kapitalnych pomysłów dzieci i młodzieży poszczególnych szkół. Bardzo istotną częścią konferencji była debata ekspercka „Znaczenie nauczania otwartości w edukacji”, gdzie mówiono o wyzwaniach polskiej edukacji w szybko zmieniającym się świecie. W bydgoskim przedsięwzięciu dzięki „kontaktom metropolitalnym” udział wzięli m.in. wicestarosta nakielski Tomasz Miłowski oraz dyrektorzy: Liceum Ogólnokształcącego w Nakle Aleksandra Białka, Zespołu Szkół w Nakle Dariusz Betscher oraz Zespołu Szkół w Lubaszczu Piotr Michalak. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie, inspirację i bardzo ciekawą dyskusję.

Materiał: Tomasz Miłowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mobilne pracownie komputerowe. W jakich szkołach powstaną?

Podczas konferencji prasowej #w Kobyłce minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił wyniki konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Bez Samochodu. Pod hasłem "Oszczędzaj Energię"

Dziś obchodzimy Światowy Dzień bez Samochodu, który w tym roku# odbywa się pod hasłem „Oszczędzaj Energię”. Aby uczcić to wydarzenie, zachęcamy do rezygnacji tego dnia z podróżowania autem i skorzystania z bardziej ekologicznych środków transportu.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy kurs obserwatorów ognia. Międzynarodowa współpraca

W dniach od 11 do 22 września br. Centrum Szkolenia #Wojsk Obrony Terytorialnej prowadziło kurs obserwatorów ognia dla żołnierzy krajów nadbałtyckich. W 11-dniowym szkoleniu udział wzięło kilkunastu żołnierzy z Litwy, Łotwy i Estonii. Jest to pierwszy kurs realizowany przez instruktorów CSWOT dla żołnierzy krajów nadbałtyckich, który pozwoli na znaczące zwiększenie współpracy międzynarodowej.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)