Nakielski „Staszic" otworzył swe drzwi! Idealna okazja do poznania szkoły

fot. MM
12 kwietnia w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica #w Nakle odbyło się coroczne wydarzenie, tzw. Drzwi Otwarte. Była to idealna okazja do poznania szkoły, jej uczniów oraz nauczycieli. Z tej jedynej w swoim rodzaju możliwości postanowiła skorzystać ogromna grupa ósmoklasistów.
W okresie wiosennym uczniowie ósmych klas szkół podstawowych poważnie zastanawiają się nad wyborem nowej szkoły, w której będą kontynuować swoją naukę. W sobotę, od samego rana, nakielski „Staszic" został otwarty dla wszystkich zainteresowanych.
Oprócz możliwości rozpoczęcia nauki w Liceum Ogólnokształcącym, nakielski „Staszic" - będący największą szkołą średnią w całym powiecie nakielskim - daje w tym roku możliwość zyskania konkretnego zawodu po ukończeniu poszczególnych kierunków kształcenia. Technik Reklamy, Technik Rachunkowości, Technik Logistyk, Technik Informatyk, Technik Ekonomista, Technik Hotelarstwa, Technik Organizacji Turystyki - jak widać, jest z czego wybierać!
Szkolna społeczność zadbała o liczne atrakcje dla odwiedzających placówkę ósmoklasistów. Po oficjalnym spotkaniu w szkolnej auli, ósmoklasiści zostali zaproszeni do poszczególnych klas, w których mogli zasięgnąć zdecydowanie więcej szczegółowych informacji na temat interesujących ich kierunków kształcenia.
Galeria









































































Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.
(czytaj więcej)
Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad
kkw, w dniu 12-04-2025 15:09:19 napisał:
odpowiedz
ABC, w dniu 12-04-2025 16:21:04 napisał:
odpowiedz
Ug, w dniu 12-04-2025 16:33:53 napisał:
odpowiedz
Do ABC, w dniu 12-04-2025 17:17:04 napisał:
odpowiedz
Arek, w dniu 14-04-2025 11:15:53 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!