Dziś mamy 10 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

04 lipca 2022

Nakielanin pojechał traktorem nad Bałtyk. Pokonał 225 km w 14 godzin

fot. Andrzej Cieślik

fot. Andrzej Cieślik

W dniach 16-19.06.2022 w miejscowości Kopalino odbył# się VII Festiwal Moto Rock, w którym wziął udział nakielanin Wiesław Kominiak. Nie byłoby nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że udał się tam traktorem Dzik 21 z 1973r. W ciągu 14 godzin pokonał trasę 232km!

"Pan Wiesław Kominiak z Nakło nad Notecią przyjechał na nasz Festiwal na kołach Dzikiem 21 z 1973 roku 225km w 14 godzin. Jest pierwszym posiadaczem Dzika który podjął wyzwanie w naszym Challenge 24 h Traktorem nad Bałtyk wielkie chapeau bas Panie Wiesławie jest Pan Wielki" ~ Traktorem Nad Bałtyk Festiwal Moto Rock (https://www.facebook.com/traktoremnadmorze/?ref=page_internal). 

Przeznaczeniem ciągnika jednoosiowego "Dzik" była praca w leśnictwie, rolnictwie, w transporcie bliskiego zasięgu oraz napęd maszyn stacjonarnych (ciągnik posiada wyjście przekaźnika obrotów, obroty są uzależnione od włączonego biegu, żeby go użyć konieczna jest odpowiednia przystawka). Możliwość współpracy ciągnika z zestawem narzędzi uprawowych, pozwala na wykonanie większości zabiegów agrotechnicznych, stosowanych w gospodarce rolnej i leśnej. Sprawę transportu rozwiązuje, przystosowana do współpracy z ciągnikiem, specjalna, jednoosiowa przyczepka.

https://www.youtube.com/watch?v=2WklzjaSXQE

W załączniku wyniki wyścigów traktorów w danej kategorii.

Materiał: Romana Kominiak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 44 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)