Dziś mamy 17 maja 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

12 kwietnia 2022

Najmłodsi uczestniczyli w pokazie mobilnego symulatora pożarowego

fot. pow.

fot. pow.

6 kwietnia 2022 przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 2 w# Szubinie uczestniczyły w pokazie mobilnego symulatora pożarowego w domach jednorodzinnych i otoczeniu przyrodniczym .

Istotną rolę w zapobieganiu powstawaniu pożarów odgrywa prewencja społeczna oraz atrakcyjność jej przekazu. Szczególnie ważna jest edukacja dzieci. Przekonaliśmy się, że moduł domku jednorodzinnego jest doskonałą pomocą w tym zakresie. To wykonana w skali 1:12 interaktywna makieta budynku posiadająca sześć w pełni umeblowanych pomieszczeń rozmieszczonych na trzech kondygnacjach, wykonanych z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Poprzez odtwarzanie różnych sytuacji, symulator prezentuje zagrożenia pożarowe i inne niebezpieczne zdarzenia, jakie mogą mieć miejsce w domach jednorodzinnych, takie jak np. zwarcie instalacji elektrycznej, zatrucie czadem, pożar sadzy w kominie czy porażenie prądem. Istotną zaletę symulatora zagrożeń stanowi również atrakcyjna forma przekazu, która - w szczególności w przypadku najmłodszych odbiorców - ułatwia przyswajanie informacji z zakresu prewencji społecznej, ochrony przeciwpożarowej oraz ekologii.

Niewątpliwie działa on na wyobraźnię i wzbudza zainteresowanie. Dynamiczna prezentacja zagrożeń pożarowych i innych niebezpiecznych zdarzeń, jakie mogą mieć miejsce w domu jednorodzinnym, efekty świetlne, dźwiękowe oraz wydobywający się dym realnie oddają grozę sytuacji, pobudzając wyobraźnię widzów. Dzieci w czasie zajęć nie tylko zobaczyły zagrożenia pożarowe w domu, ale co najważniejsze - dowiedziały się, co należy robić i jak się zachowywać we własnych domach i mieszkaniach żeby było w nich bezpiecznie. Przedszkolaki zdobyły i wzbogaciły swoją wiedzę na temat tego, co może doprowadzić do pożaru i jak go uniknąć.

Spotkanie było doskonałą okazją, by dzieci utrwaliły zasady wzywania służb podczas występowania zagrożenia życia lub zdrowia i przekazywania informacji na międzynarodowy numer alarmowy 112. Dzieci poznały strój strażaka przygotowanego do udziału w akcji gaszenia pożaru.

Spotkanie zorganizowała dla szubińskich przedszkolaków Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, a przeprowadzili Strażacy Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej II w Szubinie.

Dziękujemy bardzo za interesujące i pełne nowych doświadczeń spotkanie.

Materiał: Anna Kluska - Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

W restauracji za przyjęcie komunijne zapłacimy od 120 do 400 zł od osoby

Pierwsza komunia to niezwykły moment w# życiu katolickich rodzin. Niemniej zorganizowanie przyjęcia komunijnego może być nieco stresujące. Aby móc w pełni cieszyć się tym dniem, warto wcześniej zaplanować szczegóły przyjęcia i ceremonii. Nie musisz organizować drogiej imprezy w restauracji, aby świętowanie komunii Twojego dziecka okazało się sukcesem. Warto jednak poświęcić trochę czasu, aby zadbać o wszystkie szczegóły.

(czytaj więcej)
0

Jak wykończyć mieszkanie, zanim ono finansowo wykończy Ciebie? Oto jak uniknąć ukrytych kosztó

Tylko w okresie styczeń-marzec 2022 r. deweloperzy oddali do użytku 54,7 tys. nowych mieszkań w całej Polsce#. To oznacza, że co miesiąc w naszym kraju przybywa średnio kilkanaście tysięcy szczęśliwych nabywców swojego „M”. Najpierw zakup lokum, które istnieje tylko na papierze, a potem odebranie już kluczy do własnego nowego mieszkania to dla wielu spełnienie marzeń, ale kiedy pierwsze emocje już opadną, okazuje się, że stajemy przed kolejnym, nie mniej wymagającym zadaniem: wykończeniem i aranżacją wnętrza. Budżet, który trzeba przeznaczyć na ten cel, to obok zakupu, kolejny duży koszt, tym bardziej, że ceny potrzebnych materiałów i usług rosną w astronomicznym tempie. Przykład? W marcu 2022 r. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, ceny najpopularniejszych materiałów budowlanych są wyższe średnio o 28%[2] i ciągle rosną! Sytuacji nie poprawia też rekordowa dwucyfrowa inflacja, wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, rosnące ceny prądu i gazu. Rachunki za ten pierwszy są już o 24 proc. wyższe niż w 2021 r.[3] To wszystko sprawia, że kwoty, które świeżo upieczeni właściciele mieszkań zabezpieczyli na wykończenie i zagospodarowanie swoich lokali, topnieją z dnia na dzień. Jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni, łatwo możemy wpaść w nieplanowane długi! O tym, jak tego uniknąć w kolejnym materiale Intrum z cyklu „Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)
0

Niezapomniany grill bez mięsa. Postaw na serowe przekąski i warzywa!

Majówka to niepisana data graniczna rozpoczynająca sezon grillowy. Wielu z nas# z radością na to czekało. Posiłek na łonie przyrody jest doskonałą okazją do spotkań towarzyskich czy rodzinnych. Niektórzy jednak tracą zapał, na myśl o ciężkostrawnych potrawach. A przecież grillowanie nie musi opierać się wyłącznie na mięsie. Tak naprawdę to łatwy i szybki sposób na dodanie smaku prostym i zdrowym warzywom czy zaserwowanie produktu w innej niż zwykle postaci. Poniższe wskazówki pomogą Ci przygotować ucztę zarówno dla Twoich wege znajomych, jak i dla tych, którzy chcą ograniczyć ilość mięsa w swojej diecie lub oprócz niego chętnie wypróbują nowe, ciekawe smaki. Bezmięsne grillowanie wciąż dla wielu brzmi jak oksymoron. Jeśli jesteś przyzwyczajony do steków i hamburgerów, być może będziesz musiał wykazać się kreatywnością, jeśli chodzi o to, co i jak grillować jako wegetarianin, weganin lub jako gospodarz, który zaprasza na grilla wegetarian lub wegan. Niemniej przygotowanie serowych przekąsek czy grillowanych warzyw może się okazać niezwykle ciekawą przygodą kulinarną. I kto wie – być może nowe smaki pokochają nawet najbardziej zagorzali mięsożercy.

(czytaj więcej)