Dziś mamy 25 października 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

12 października 2021

Najmłodsi odwiedzili nakielską komendę. Praca policjantów nie jest im obca

fot. pow.

fot. pow.

8 września przedszkolaki z „Donalda” odwiedziły# Komendę Powiatową Policji w Nakle nad Notecią. Pod bacznym okiem mł. asp. Zofii Wrzeszcz oraz mł. asp. Patryka Dutkiewicza poznały pracę funkcjonariuszy Policji oraz utrwaliły wiadomości na temat bezpieczeństwa na drodze.

Pokaz policyjnego umundurowania, oznakowanego radiowozu, to tylko niektóre z przygotowanych tego dnia atrakcji dla dzieci. Największym zainteresowaniem, cieszył się bowiem pokaz umiejętności psa policyjnego, który pomimo pełnionej na co dzień funkcji, okazał się wiernym przyjacielem swojego przewodnika. Całe spotkanie zakończyło się pogadanką na temat bezpiecznych zachowań na drodze. Mundurowi przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące pieszych, zwracając szczególną uwagę na potrzebę noszenia elementów odblaskowych. Za poświęcony czas, pamiątkowe kolorowanki oraz odblaski, przedszkolaki odwdzięczyły się wręczonym upominkiem, serdecznym uśmiechem i piosenką.

Serdeczne podziękowania za pomoc w promowaniu zasad bezpieczeństwa wśród przedszkolaków z nadzieją na dalszą współpracę składa: Dyrektor przedszkola wraz z gronem pedagogicznym i wdzięcznymi przedszkolakami.

Materiał: I. Nowak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)