Dziś mamy 10 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

04 sierpnia 2022

Nadzwyczajna sesja rady gminy. Podjęto jedną uchwałę

fot. MM

fot. MM

4 sierpnia w sali sesyjnej Gminnego Centrum Administracyjno–Kulturalnego w # Sadkach zwołano nadzwyczajną sesję rady gminy. W proponowanym porządku obraz znalazła się tylko jedna uchwała, a dotyczyła ona określenia tygodniowego, obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dla nauczycieli niewymienionych w Karcie Nauczyciela w placówkach oświatowych prowadzonych przez gminę Sadki.

W jednogłośnie podjętej przez sadkowskich radnych uchwale ustalono tygodniowy wymiar godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych dla nauczycieli niewymienionych w art. 42 ust. 3 Karty Nauczyciela, zatrudnionych w pełnym wymiarze zajęć w placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest gmina Sadki.

I tym samym po 22 godziny tygodniowo w ramach obowiązkowego wymiaru zajęć przepracować powinny osoby zatrudnione na następujących stanowiskach: nauczyciel przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, prowadzący zajęcia w grupach mieszanych, obejmujących dzieci sześcioletnie oraz z innych grup wiekowych; pedagog; pedagog specjalny; psycholog; logopeda; doradca zawodowy oraz terapeuta pedagogiczny.
Warto nadmienić, że zgodnie z treścią ustawy o systemie oświaty, od dnia 1 września 2022 roku tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć nauczycieli pedagogów, pedagogów specjalnych, psychologów, logopedów, terapeutów pedagogicznych, doradców zawodowych nie może przekraczać 22 godzin. Ponadto na podstawie nowych przepisów, w życie weszły nowe standardy zatrudnienia w szkołach pedagogów i psychologów, co skutkuje koniecznością zatrudnienia pedagogów specjalnych w placówkach. Dotychczas w gminie Sadki – spośród powyższych stanowisk – nie było zawierane stanowisko pedagoga specjalnego.

Dlatego też radni pochylili się nad omawianą uchwałą, ustalając jednolity tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć dla wszystkich specjalistów na poziomie 22 godzin. – Aktualnie taki wymiar godzin stanowi można rzecz ogólnopolski standard. Uchwała ta została wywołana już teraz, bowiem pierwsza wypłata dla pedagoga specjalnego musi być wypłacona 1 września – podkreśliła kierownik Gminnego Zespołu Obsługi Oświaty w Sadkach Joanna Nowicka.


Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)