Dziś mamy 7 lipca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

19 czerwca 2022

Na rowerach do Brzózek. Zwieńczeniem rajdu było ognisko nad brzegiem Noteci

fot. powierzone

fot. powierzone

W przepięknych okolicznościach natury upłynął dzień klasy # 2 mh. Uczniowie wraz z opiekunami udali się na rajd rowerowy do miejscowości Brzózki.

Wieś położona wśród urokliwych łąk i lasów słynie z ogromnych drewnianych rzeźb, znajdujących się przy posesjach i wiejskich zagajnikach. Przedstawiają one tradycyjne zawody - pszczelarza, rybaka, kowala, ale są i elementy nowe, jak choćby sowia czy kocia ławka, a także przydrożne kapliczki z malowidłami stróżujących we wsi aniołów. Dużą atrakcją Brzózek są również murale inspirowane obrazami Vincenta van Gogha.

Wycieczka rozpoczęła się na Przestani Nakielskiej od omówienia przez pana Bugusława Rydzyńskiego zasad bezpieczeństwa w ruchu rowerowym i trasy rajdu. Pierwszy formalny przystanek miał miejsce pod dębem Bartkiem w Potulicach. Niestety, niesforny łańcuch kolegi Konrada, wymuszał częstsze postoje. Ostatecznie udało się dojechać do celu. Jako że trasa nie była długa, mogliśmy pozwolić sobie na przyjrzenie się z bliska rzeźbom, zrobienie pamiątkowych zdjęć, pobujanie się na zawieszonej na przydrożnym drzewie huśtawce, a nawet pogłaskanie przyjaźnie nastwionego do turystów konia.

Zwieńczeniem rowerowej wycieczki było wspólne ognisko nad brzegiem Noteci, pieczenie kiełbasek i dzielenie się wrażeniami z przebiegu rajdu i nie tylko. Opiekunami wyjazdu byli: panie Justyna Michalska i Agnieszka Michalska oraz pan Bogusław Rydzyński.

materiał: Justyna Michalska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.Oceń artykuł: 12 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Letnie tankowanie. Ile będzie kosztować paliwo w wakacje?

Rekordowe ceny paliw utrzymują się już kolejny miesiąc, choć w ostatnich# dniach obserwujemy chwilowe obniżki! Lato to tradycyjny okres podwyżek cen i wzmożonego ruchu na drogach. Czy tegoroczne wyjazdy na wczasy okażą się również rekordowo drogie? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przeanalizowali perspektywy rozwoju sytuacji na polskim rynku paliwowym w miesiącach wakacyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Grillowanie - co wolno, a co nie? Przewodnik z przepisami

Amatorów grillowania w naszym kraju nie brakuje#. Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że zaledwie 6,7% rodaków wcale nie grilluje. Około 10% uważa, że grillowanie jest zdrowe, niemniej zdaniem 43% należy odpowiednio przygotować jedzenie, by uzyskać zdrowe potrawy. Co ma wpływ na ich prozdrowotne wartości? Przede wszystkim jakość samych użytych produktów, ale także to, na jakim grillu posiłek zostanie przygotowany.

(czytaj więcej)
0

Niejadek na wycieczce? Przepisy na zdrowe przekąski do plecaka

Wymyślenie zdrowej i smacznej przekąski dla niejadka to# nie „bułka z masłem”. Szczególnie latem, kiedy dzieci niechętnie opuszczają place zabaw i podwórka, by doładować swoje niezwykle pojemne akumulatory. Wyzwanie stanowią także rodzinne wycieczki. Jak bowiem zmieścić w plecaku coś pysznego dla każdego? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)