Dziś mamy 7 lipca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

07 czerwca 2022

Mogło dojść do tragedii. Ponad 3 promile w organizmie kierowcy ciężarówki!

fot. pixabay.com - zdjęcie poglądowe

fot. pixabay.com - zdjęcie poglądowe

Sporą determinacją wykazał się kierowca, który swoim autem zajechał drogę ciężarówce, gdyż # podejrzewał, że prowadzący ją mężczyzna jest pijany. Przypuszczenia okazały się słuszne, bo zatrzymany 51-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Sytuacja miała miejsce wczoraj (6.06.22) na wyjeździe z Szubina w kierunku drogi S5. Jeden z kierowców, oczekując na możliwość włączenia się do ruchu, zwrócił uwagę na pojazd ciężarowy, którego kierujący miał wyraźne problemy z utrzymaniem auta na właściwym pasie ruchu. O swoich podejrzeniach, że trasą jedzie pijany, natychmiast powiadomił policję.  

Skierowany na wskazaną ulicę dzielnicowy, zastał na środku jezdni zaparkowane auta. Okazało się, że zaraz po tym, jak zgłaszający zadzwonił na numer alarmowy, narażając się na niebezpieczeństwo, wyprzedził „ciężarówkę” i zajechał jej drogę. Prowadzący dafa jeszcze próbował zmienić pas, jednak dalszą jazdę uniemożliwił mu także kierowca jadący z przeciwka.

Siedzący za kierownicą „tira” 51-latek był zamroczony alkoholem i ledwie trzymał się na nogach, a użyty alkomat wykazał w jego organizmie ponad 3 promile.

Mieszkaniec Wągrowca noc spędził w areszcie wcześniej, zostało mu elektronicznie zatrzymane prawo jazdy. Dzisiaj (7.06.22) śledczy przedstawili 51-latkowi zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, a jego skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie oceni sąd.

 Wielkie gratulacje należą się zgłaszającemu, który eliminując z ruchu kompletnie pijanego kierowcę „ciężarówki” prawdopodobnie zapobiegł tragedii.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 46 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Letnie tankowanie. Ile będzie kosztować paliwo w wakacje?

Rekordowe ceny paliw utrzymują się już kolejny miesiąc, choć w ostatnich# dniach obserwujemy chwilowe obniżki! Lato to tradycyjny okres podwyżek cen i wzmożonego ruchu na drogach. Czy tegoroczne wyjazdy na wczasy okażą się również rekordowo drogie? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przeanalizowali perspektywy rozwoju sytuacji na polskim rynku paliwowym w miesiącach wakacyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Grillowanie - co wolno, a co nie? Przewodnik z przepisami

Amatorów grillowania w naszym kraju nie brakuje#. Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że zaledwie 6,7% rodaków wcale nie grilluje. Około 10% uważa, że grillowanie jest zdrowe, niemniej zdaniem 43% należy odpowiednio przygotować jedzenie, by uzyskać zdrowe potrawy. Co ma wpływ na ich prozdrowotne wartości? Przede wszystkim jakość samych użytych produktów, ale także to, na jakim grillu posiłek zostanie przygotowany.

(czytaj więcej)
0

Niejadek na wycieczce? Przepisy na zdrowe przekąski do plecaka

Wymyślenie zdrowej i smacznej przekąski dla niejadka to# nie „bułka z masłem”. Szczególnie latem, kiedy dzieci niechętnie opuszczają place zabaw i podwórka, by doładować swoje niezwykle pojemne akumulatory. Wyzwanie stanowią także rodzinne wycieczki. Jak bowiem zmieścić w plecaku coś pysznego dla każdego? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)