Dziś mamy 10 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

22 maja 2023

Młodzież nie narzeka na nudę. Staże w Grecji cennym doświadczeniem

fot. powierzone

fot. powierzone

Za nami pierwszy tydzień pobytu w Grecji. Czas mija nam tu bardzo szybko, na nudę nie narzekamy, #bo ciągle czegoś nowego i w dodatku ciekawego doświadczamy. Ostatni weekend też dostarczył nam wielu pięknych emocji.

W sobotę, wczesnym rankiem wyruszyliśmy do Meteorów, gór, na szczytach których znajdują się klasztory. Urzekają one swoją architekturą i wyglądają, jakby zawiesił je ktoś w chmurach. Ze względu na swój osobliwy charakter zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miejsce to, podobnie jak większość innych zwiedzających, nas również oczarowało niezwykłymi, zapierającym dech w piersiach, widokami. Wszystkie staraliśmy się utrwalić na fotografiach.

Nie mniej wrażeń dostarczyła nam niedzielna wyprawa. Najpierw wybraliśmy się do Edessy, rezerwatu przyrody, w którym największy podziw wzbudził spływający kaskadą z wysokiego klifu w kierunku zielonej równiny 70-metrowy wodospad. Przy okazji zwiedziliśmy także niewielką jaskinię pierwotną. Po świetnych chwilach spędzonych w Edessie udaliśmy się malowniczą drogą do miejscowości Pozar, gdzie znajdują się źródła termalne. Tutaj relaksowaliśmy się, rozkoszując kąpielami w krystalicznie czystej wodzie o temperaturze 37 stopni.

Materiał: Aleksander Leks, Nicole Pater, Joanna Pokojska / ZSCKR w Samostrzelu

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)