Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

02 lutego 2024

Młodzi wolontariusze w przedszkolu. Uczniowie zdobywają doświadczenie

fot. archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

fot. archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

Od września 2023 roku w Samorządowym Przedszkolu# nr 3 w Szubinie pojawiają się wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Szubinie.

W pierwszym semestrze bieżącego roku szkolnego na terenie przedszkola aktywnie działało 5 wolontariuszy. Chętni uczniowie z klas 8 Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Szubinie raz w tygodniu odwiedzali naszą placówkę. Wolontariusze po zapoznaniu się z regulaminem, otrzymaniu zgody rodziców  oraz podpisaniu porozumienia o wykonywaniu świadczeń wolontaryjnych zostali przydzieleni do grup przedszkolnych. Wolontariusze pomagali dzieciom w czynnościach higienicznych, organizowali zabawy, czytali bajki, towarzyszyli im w  zajęciach, zarówno w salach, jak i na świeżym powietrzu. Wspólnie też śpiewali i  recytowali wierszyki. Uczniowie bawili się z przedszkolakami klockami oraz innymi  zabawkami. Wolontariusze wykonywali też prace zlecone przez nauczycielki przedszkola, na przykład  przygotowanie materiałów plastycznych i pomocy dydaktycznych. Przedszkolaki chętnie spotykały się ze starszymi kolegami, niecierpliwie czekały na ich wizyty, a uczniowie odpłacali się im uśmiechem i troską. Wolontariusze w naszej placówce mają zapewnioną opiekę i wsparcie opiekuna praktyk oraz dyrektora przedszkola. Praca wolontaryjna jest dla uczniów bardzo cenna, gdyż dzięki niej zdobywają doświadczenie, które mogą w przyszłości wykorzystać w życiu osobistym i zawodowym.

Dziękujemy wolontariuszom za ich poświęcenie i pracę. Życzymy im wytrwałości i sukcesów

Materiał: Eliza Ewert / Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)