Dziś mamy 17 maja 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

12 maja 2022

Mistrzostwa w czwórboju. Która drużyna okazała się najlepsza?

Fot. Marcin Jankowski

Fot. Marcin Jankowski

11 maja na bieżni i boisku „Orlik” przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 # w Nakle odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Nakło w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców w kategorii Igrzyska Dzieci.

Na wynik końcowy zespołu składa się 5 najlepszych rezultatów. W skład czwórboju wchodzą: bieg na 60m, rzut piłeczką palantową 150g, skok w dal ze strefy lub skok wzwyż dla całego zespołu oraz bieg długi 600m dla dziewcząt i 1000m. Uzyskany wynik w każdej z konkurencji przeliczany jest na punkty wielobojowe. Kolejność rozgrywania konkurencji dowolna z tym, że bieg długi musi być rozgrywany jako ostatnia konkurencja. Poniżej rezultaty:

Końcowa kolejność dziewcząt:

Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4 w Nakle - 1014 pkt
Zespół Szkolno – Przedszkolny w Paterku - 838 pkt
Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Nakle - 733 pkt
Niepubliczna szkoła Podstawowa w Trzeciewnicy - 447 pkt


Zwycięski zespół wystąpił w składzie: Weronika Mycek, Alicja Urbańska, Olga Mańkowska, Maja Dubkowska, Zofia Zwolińska i Lena Mazur, opiekunem zespołu jest pani Bogusława Kopras.

Końcowa kolejność chłopców:

Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4 w Nakle - 873 pkt
Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle - 820 pkt
Zespół Szkolno – Przedszkolny w Paterku - 747 pkt
Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3w Nakle - 437 pkt

Zwycięski zespół wystąpił w składzie: Szymon Bembnista, Marcel Olejarz, Antoni Białczyk, Nikodem Henning, Wojciech Wierzewski, Fabian Wierzewski, opiekunem zespołu jest pani Fabian Tofil.

Indywidualnie najlepiej wśród dziewcząt wypadły (wyniki: 60, skok w dal, p. palantowa i 600m): Olga Mańkowska, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4 w Nakle – 265 pkt (9,14s, 4,60m, 29,50m, 2:06,1s), Natalia Szymczak, Zespół szkolno – Przedszkolny w Paterku – 265 pkt (8,76s, 4,68m, 22m, 2:08,1s) oraz Urszula Walkowiak, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Nakle – 241 pkt (8,81s, 4,45m, 19m, 2:08,9s).

Wśród chłopców najlepsze wyniki uzyskali: (60m, skok w dal, p. palantowa, i 1000m): Sebastian Różycki, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Paterku – 214 pkt (8,36s, 4,33m, 43m, 3:51,5s), Marcel Olejarz Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4 w Nakle – 198 pkt (8,42s, 4,38m, 41,50m, 4:03,9s) oraz Wojciech Wierzewski Zespół Szkolno – Przedszkolny 4 w Nakle – 197 pkt (8,70s, 4,63m,43m, 4:06,5s).

Organizatorem zawodów była spółka Nakielski Sport w Nakle. Zwycięski zespół otrzymał pamiątkowy dyplom i puchar a pozostałe drużyny dyplomy. Zespoły dziewcząt i chłopców z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle będą reprezentowały naszą gminę na Finale Powiatu nakielskiego, który odbędzie się 17 maja również w ZS-P nr 3 w Nakle.

Materiał: Marcin Jankowski (źródło: Nakielski Sport)

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

W restauracji za przyjęcie komunijne zapłacimy od 120 do 400 zł od osoby

Pierwsza komunia to niezwykły moment w# życiu katolickich rodzin. Niemniej zorganizowanie przyjęcia komunijnego może być nieco stresujące. Aby móc w pełni cieszyć się tym dniem, warto wcześniej zaplanować szczegóły przyjęcia i ceremonii. Nie musisz organizować drogiej imprezy w restauracji, aby świętowanie komunii Twojego dziecka okazało się sukcesem. Warto jednak poświęcić trochę czasu, aby zadbać o wszystkie szczegóły.

(czytaj więcej)
0

Jak wykończyć mieszkanie, zanim ono finansowo wykończy Ciebie? Oto jak uniknąć ukrytych kosztó

Tylko w okresie styczeń-marzec 2022 r. deweloperzy oddali do użytku 54,7 tys. nowych mieszkań w całej Polsce#. To oznacza, że co miesiąc w naszym kraju przybywa średnio kilkanaście tysięcy szczęśliwych nabywców swojego „M”. Najpierw zakup lokum, które istnieje tylko na papierze, a potem odebranie już kluczy do własnego nowego mieszkania to dla wielu spełnienie marzeń, ale kiedy pierwsze emocje już opadną, okazuje się, że stajemy przed kolejnym, nie mniej wymagającym zadaniem: wykończeniem i aranżacją wnętrza. Budżet, który trzeba przeznaczyć na ten cel, to obok zakupu, kolejny duży koszt, tym bardziej, że ceny potrzebnych materiałów i usług rosną w astronomicznym tempie. Przykład? W marcu 2022 r. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, ceny najpopularniejszych materiałów budowlanych są wyższe średnio o 28%[2] i ciągle rosną! Sytuacji nie poprawia też rekordowa dwucyfrowa inflacja, wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, rosnące ceny prądu i gazu. Rachunki za ten pierwszy są już o 24 proc. wyższe niż w 2021 r.[3] To wszystko sprawia, że kwoty, które świeżo upieczeni właściciele mieszkań zabezpieczyli na wykończenie i zagospodarowanie swoich lokali, topnieją z dnia na dzień. Jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni, łatwo możemy wpaść w nieplanowane długi! O tym, jak tego uniknąć w kolejnym materiale Intrum z cyklu „Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)
0

Niezapomniany grill bez mięsa. Postaw na serowe przekąski i warzywa!

Majówka to niepisana data graniczna rozpoczynająca sezon grillowy. Wielu z nas# z radością na to czekało. Posiłek na łonie przyrody jest doskonałą okazją do spotkań towarzyskich czy rodzinnych. Niektórzy jednak tracą zapał, na myśl o ciężkostrawnych potrawach. A przecież grillowanie nie musi opierać się wyłącznie na mięsie. Tak naprawdę to łatwy i szybki sposób na dodanie smaku prostym i zdrowym warzywom czy zaserwowanie produktu w innej niż zwykle postaci. Poniższe wskazówki pomogą Ci przygotować ucztę zarówno dla Twoich wege znajomych, jak i dla tych, którzy chcą ograniczyć ilość mięsa w swojej diecie lub oprócz niego chętnie wypróbują nowe, ciekawe smaki. Bezmięsne grillowanie wciąż dla wielu brzmi jak oksymoron. Jeśli jesteś przyzwyczajony do steków i hamburgerów, być może będziesz musiał wykazać się kreatywnością, jeśli chodzi o to, co i jak grillować jako wegetarianin, weganin lub jako gospodarz, który zaprasza na grilla wegetarian lub wegan. Niemniej przygotowanie serowych przekąsek czy grillowanych warzyw może się okazać niezwykle ciekawą przygodą kulinarną. I kto wie – być może nowe smaki pokochają nawet najbardziej zagorzali mięsożercy.

(czytaj więcej)