Dziś mamy 10 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

24 lipca 2022

Mistrzostwa Polski juniorów. Dominik Dytman z rekordem życiowym

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniach 7-10 lipca 2022 roku odbyły się Mistrzostwa Polski # Juniorów Młodszych 14 letnich w pływaniu na długim basenie.

Na olsztyńskiej Aquasferze klub reprezentował jeden zawodnik – Dominik Dytman. Jego starty odbyły się od drugiego dnia zawodów rozpoczynając 50m stylem dowolnym oraz 200m stylem grzbietowym. Obie konkurencje zakończyły się podobnymi wynikami uzyskanymi w czerwcu na bydgoskiej Astorii. W trzecim dniu zawodów Dominik startował w jednej konkurencji – 50m stylem grzbietowym. Udało się ten start zaliczyć do udanych pobijając swój rekord życiowy. W ostatnim dniu stanął na słupku pokonując 100m stylem dowolnym poprawiając swój życiowy wynik.

Ostatni start na 100m stylem grzbietowym zakończył z wynikiem na podobnym poziomie swojej „życiówki”. Poziom zawodów rocznika 2008 w towarzystwie najlepszych pływaków całego kraju był bardzo wysoki. Mimo wszystko zajęte odległe miejsca nie zniechęcały Dominika do dalszej rywalizacji starając się poprawiać swoje czasy. Udział w najważniejszej imprezie pływackiej – zawodów centralnych tego sezonu było z pewnością cennym doświadczeniem dla zawodnika.

Szczegółowe wyniki na stronie klubu.

materiał: Michał Stachowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)