Dziś mamy 17 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

15 maja 2023

Miłe odwiedziny. Na dzieci czekały zadania, bajka i słodkości

fot. powierzone

fot. powierzone

15 maja zakończyliśmy XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, pod hasłem #"Moja, Twoja, Nasza Biblioteka”.

Pszczółki i Biedronki z Przedszkola nr 2, a także Misiaczki i Jeżyki z Przedszkola „Wesoła Piątka” odwiedziły Bibliotekę Dziecięcą. Oczywiście czekała na nich pani bibliotekarka z bajeczką, z zadaniami do wykonania oraz ze słodkościami. Na początku spotkania dzieci wysłuchały opowiadania o małym Fenku, który wybrał się ze swoją grupą i Panią Pandą do Biblioteki w Słonecznej Krainie. Następnie przedszkolaki dowiedziały się, kiedy powstał zawód bibliotekarza, kto może pracować na tym stanowisku, a także obejrzały zdjęcia najpiękniejszych bibliotek na świecie. Dzieci stwierdziły, że najpiękniejsza dla nich jest Biblioteka Dziecięca, do której często przychodzą. To było bardzo miłe. Przedszkolaki otrzymały zadanie do wykonania. W nocy niegrzeczne chochliki pomieszały książki w czytelni, zrobiły bałagan na półkach w dziale dziecięcym oraz nabroiły w alfabecie. Pszczółki, Biedronki, Misiaczki i Jeżyki zakasały rękawy i zrobiły porządek. Okazało się, że świetnie znają alfabet, doskonale orientują się w ułożeniu książek na półkach, a także wiedzą jak wyglądają atlasy, słowniki, encyklopedie, co to są książki przyrodnicze, historyczne i kucharskie. Na zakończenie dzieci wykonały laurki dla pani bibliotekarki oraz piękne kolorowe zakładki. Chętne przedszkolaki mogły zapozować do zdjęcia z hasłami typu: Biblioteka Dziecięca jest super, Pani Ania jest the best, Kocham książki, itp. Na zakończenie dzieci otrzymały słodkości.

To były bardzo miłe spotkania. Serdecznie dziękujemy za odśpiewane „Sto lat”, okrzyki „Hip, hip hura” na cześć biblioteki, za tańce, piosenki, piękne laurki.

Materiał: Anna Splitt / PiMBP w Nakle nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ruszyła certyfikacja w WOT. Sprawdzian dla żołnierzy

W WOT rozpoczęła się Certyfikacja – zaangażowani zostali #wszyscy żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Natychmiastowe stawiennictwo i szkolenie to jeden z elementów sprawdzenia gotowości do działania najmłodszego rodzaju Sił Zbrojnych RP, niezwiązany z kryzysem migracyjnym i działaniami hybrydowymi przeciw Polsce na wschodniej granicy RP.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)