Dziś mamy 10 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

15 maja 2023

Miłe odwiedziny. Na dzieci czekały zadania, bajka i słodkości

fot. powierzone

fot. powierzone

15 maja zakończyliśmy XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, pod hasłem #"Moja, Twoja, Nasza Biblioteka”.

Pszczółki i Biedronki z Przedszkola nr 2, a także Misiaczki i Jeżyki z Przedszkola „Wesoła Piątka” odwiedziły Bibliotekę Dziecięcą. Oczywiście czekała na nich pani bibliotekarka z bajeczką, z zadaniami do wykonania oraz ze słodkościami. Na początku spotkania dzieci wysłuchały opowiadania o małym Fenku, który wybrał się ze swoją grupą i Panią Pandą do Biblioteki w Słonecznej Krainie. Następnie przedszkolaki dowiedziały się, kiedy powstał zawód bibliotekarza, kto może pracować na tym stanowisku, a także obejrzały zdjęcia najpiękniejszych bibliotek na świecie. Dzieci stwierdziły, że najpiękniejsza dla nich jest Biblioteka Dziecięca, do której często przychodzą. To było bardzo miłe. Przedszkolaki otrzymały zadanie do wykonania. W nocy niegrzeczne chochliki pomieszały książki w czytelni, zrobiły bałagan na półkach w dziale dziecięcym oraz nabroiły w alfabecie. Pszczółki, Biedronki, Misiaczki i Jeżyki zakasały rękawy i zrobiły porządek. Okazało się, że świetnie znają alfabet, doskonale orientują się w ułożeniu książek na półkach, a także wiedzą jak wyglądają atlasy, słowniki, encyklopedie, co to są książki przyrodnicze, historyczne i kucharskie. Na zakończenie dzieci wykonały laurki dla pani bibliotekarki oraz piękne kolorowe zakładki. Chętne przedszkolaki mogły zapozować do zdjęcia z hasłami typu: Biblioteka Dziecięca jest super, Pani Ania jest the best, Kocham książki, itp. Na zakończenie dzieci otrzymały słodkości.

To były bardzo miłe spotkania. Serdecznie dziękujemy za odśpiewane „Sto lat”, okrzyki „Hip, hip hura” na cześć biblioteki, za tańce, piosenki, piękne laurki.

Materiał: Anna Splitt / PiMBP w Nakle nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)