Dziś mamy 22 września 2021, środa, imieniny obchodzą:

23 lipca 2021

Mieszkańcy zdecydowali. Monika Pioterek członkiem rady

fot. MB

fot. MB

Mieszkańcy sołectwa Sierniki podczas# zebrania wyborczego zdecydowali kto uzupełni skład rady sołeckiej.

W poniedziałkowe popołudnie 13 mieszkańców wsi przybyło na zebranie sołeckie, by zdecydować ilu członków będzie liczyć ich rada oraz kto zajmie miejsce tych, którzy zdecydowali o swojej rezygnacji.

Zebranie poprowadził burmistrz Marek Szaruga.

Mieszkańcy pdoczas głosowania jawnego zdecydowali, że rada sołecka ma liczyć trzech, a nie jak to było dotychczas czterech członków. Następnie zaproponowano dwie kandydatury, aby uzupełnić radę sołecką: Moniki Pioterek i Ilony Kuźby. W wyniku tajnych wyborów stosunkiem głosów 10:3 wybory wygrała Monika Pioterek.

Sołtys Łukasz Nowak w imieniu mieszkańców podziękował za dotychczasową pracę na rzecz sołectwa ustępującym członkom, wręczając im kwiaty. A wraz z burmistrzem pogratulował nowo wybranej członkini rady sołeckiej.

Podczas zebrania poruszono kwestię problemu z parkowaniem na terenie miasta. Mieszkańcy zwrócili także uwagę na dewastację wiat przystankowych na wsiach oraz niszczeniu dróg podczas kampanii buraczanych.

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Krzesło młodzieżowe
Meble młodzieżowe i dziecięce
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Meble na wymiar: szafy przesuwne
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)