Dziś mamy 25 października 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

12 października 2021

Mieszkańcy się doczekali. Podpisano umowę na budowę mostu

fot. UM w Łobżenicy

fot. UM w Łobżenicy

11 października 2021 r. w sali sesyjnej Urzędu# Miejskiego Gminy Łobżenica podpisano umowę na budowę mostu „Arndta” w Łobżenicy.

Już na początku czerwca tego roku Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Jarosław Maciejewski poparł budowę nowego mostu na rzece „Łobżonce”, a także zauważył możliwość dofinansowania budowy po koniecznej rozbiórce starego.

Gmina Łobżenica otrzymała z Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach programu Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych 485 000,00 zł na dofinansowanie długo wyczekiwanej przez nas inwestycji.

Całkowity koszt zadania pn. „Przebudowa mostu zlokalizowanego na trasie drogi 129026P” to 891 355,99 zł. Wykonawca, z którym Burmistrz Łobżenicy Piotr Łosoś wraz z Główną Księgową Gminy Łobżenica Dorotą Kwiatkowską podpisali dziś umowę to firma OPTEM Sp. z o. o. z Gdańska.

Spełnią się przez to oczekiwania mieszkańców gospodarstw po drugiej stronie rzeki na przejazdy nowym mostem o nośności 3,5 tony.

Cieszymy się, że możemy realizować takie inwestycje, ważnedla wsi i rolnictwa.

Materiał: UM w Łobżenicy

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Schab bez kości
11,99PLN
Cytryna
3,99PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)