Dziś mamy 7 lipca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

19 czerwca 2022

Mieszkańcy nieustannie apelują. "Tu naprawdę kiedyś dojdzie do tragedii"

fot. pow.

fot. pow.

Na nic się zdają apele mieszkańców # Trzeciewnicy o budowę odcinka chodnika w stronę wyjazdu na Ślesin.

Mieszkańcy Trzeciewnicy wielokrotnie podczas zebrań sołeckich i spotkań z władzami gminy apelowali o interwencję w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o wybudowanie chodnika przy wyjeździe z miejscowości w stronę Ślesina.

Największy problem i niebezpieczeństwo tworzą się wówczas, gdy na skrzyżowaniu stoi pojazd skręcający w drogę do Suchar czy Gumnowic. Wówczas, jeśli z naprzeciwka jadą pojazdy, blokuje się ruch na „krajówce”. Bardziej niecierpliwi kierowcy notorycznie łamią przepisy, gdyż omijają samochód, który skręca, z prawej strony wjeżdżając na ścieżkę, którą bardzo często chodzą piesi. Nierzadko tymi pieszymi są dzieci uczęszczające do miejscowej szkoły. Już wiele razy zdarzyła się sytuacja, że niemal potrącono kogoś idącego w tym miejscu. Tylko czujność pieszych zapobiegła takim zdarzeniom. – Tu naprawdę kiedyś dojdzie do tragedii, bo kierowcy w ogóle nie patrzą, że wjeżdżają na pobocze samochodami, tylko jadą. Nie chce im się czekać aż pojazd skręci w stronę Suchar, tylko omijają go. I chyba dopiero jak dojdzie do tragedii, to ktoś zacznie zauważać problem – zwróciła uwagę na niebezpieczne sytuacje jedna z mieszkanek Trzeciewnicy.

Temat mieszkańcy poruszyli także podczas ostatniego, sprawozdawczego zebrania sołeckiego. Apelowali do burmistrza Nakła Sławomira Napierały o interwencję w tej kwestii do „Generalnej”. Burmistrz stwierdził, że ówczesne władze gminy, kiedy trwała przebudowa drogi krajowej nr 10 „przespały” temat w Trzeciewnicy. – W Ślesinie udało się wówczas zrobić wszystko, niestety, o Trzeciewnicy zapomniano – stwierdził burmistrz Napierała.
Niestety, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie przewiduje w najbliższym czasie przeprowedzania tego typu inwestycji na DK10.

– W kwestii ewentualnej budowy chodnika przy DK10 w Trzeciewnicy bydgoski oddział nie posiada zabezpieczonych środków na jej realizację ani uzgodnionego programu inwestycji, a co za tym idzie, nie można wskazać terminu jego realizacji. Chciałbym przypomnieć, że w RDOŚ Bydgoszcz (Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska – dop. red.) trwa rozpatrywanie wniosku o wydanie decyzji środowiskowej dla powstania drogi ekspresowej S10 Wyrzysk – Bydgoszcz, której budowa w przyszłości sprawi, że ruch tranzytowy zostanie przeniesiony z obecnej DK10 i według naszych przewidywań zmaleje do mniej niż 2 tys. pojazdów na dobę – poinformował Julian Drob, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – oddział w Bydgoszczy.

Źródło:

Oceń artykuł: 1 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (11) Zgłoś naruszenie zasad

  • 8 (12)

  Obyczajówka, w dniu 19-06-2022 16:31:18 napisał:

  Burmistrz stwierdził, że ówczesne władze gminy, kiedy trwała przebudowa drogi krajowej nr 10 „przespały” temat w Trzeciewnicy. A wódz to pierwszy rok rządzi? Wtedy pewnie był bezRadnym i głosował jak kazali, taki nakielski obyczaj

  odpowiedz

  • 10 (12)

  mieszkanka, w dniu 19-06-2022 17:13:28 napisał:

  Czas na zmiany Panie Burmistrzu mówimy DOWIDZENIA PA PA

  odpowiedz

  • 9 (9)

  Śmiechnasali, w dniu 19-06-2022 19:11:58 napisał:

  Widocznie nie ma w tym interesu, przecie koleżka z Olszewki chodników nie robi to nie ma komu zlecić

  odpowiedz

  • 4 (8)

  Wypasacz świń, w dniu 19-06-2022 20:45:18 napisał:

  A nie można wejść w układ z tymi zadymiarzami z Paterka-? Oni mają wprawę i są ponoć skuteczni.W Nakle doprowadzili do zmiany decyzji.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  przyjaciel psów, w dniu 20-06-2022 10:10:38 napisał:

  Głosujcie na p. Miłowskieko. obiecywał/prawie jak czrnoksiężnicy w koloratkach/ drogi jak lustro. było to dawno. dawno już tam nie mieszkam. czy to prawda zapytajcie mieszkańców Rozwarzyna.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  umbo pumbo, w dniu 20-06-2022 13:43:04 napisał:

  radni bezradni fizycy teoretycy arcymistrzowie widac kto kogo ma w rzyci

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Trzeciewnica , w dniu 20-06-2022 13:44:15 napisał:

  A od czego jest tam Pani Sołtys ? proszę się zabrać do pracy na rzecz Sołectwa albo podać się do DYMISJI !!!

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Trzeciewnica , w dniu 20-06-2022 13:48:16 napisał:

  pani Sołtys nakłonić tych bezrobotnych nygusów spod sklepu do pracy a nie stają tylko w sklepie jak i przednim i piwa spijają .....

  odpowiedz

  • 2 (4)

  mama, w dniu 20-06-2022 15:54:08 napisał:

  musi być referendum w sprawie odwołania burmistrza

  odpowiedz

  • 1 (3)

  duda2030, w dniu 20-06-2022 16:01:25 napisał:

  NIGDY WIĘCEJ NAPIERAŁY, NIGDY WIĘCEJ MIŁOWSKIEGO!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Letnie tankowanie. Ile będzie kosztować paliwo w wakacje?

Rekordowe ceny paliw utrzymują się już kolejny miesiąc, choć w ostatnich# dniach obserwujemy chwilowe obniżki! Lato to tradycyjny okres podwyżek cen i wzmożonego ruchu na drogach. Czy tegoroczne wyjazdy na wczasy okażą się również rekordowo drogie? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przeanalizowali perspektywy rozwoju sytuacji na polskim rynku paliwowym w miesiącach wakacyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Grillowanie - co wolno, a co nie? Przewodnik z przepisami

Amatorów grillowania w naszym kraju nie brakuje#. Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że zaledwie 6,7% rodaków wcale nie grilluje. Około 10% uważa, że grillowanie jest zdrowe, niemniej zdaniem 43% należy odpowiednio przygotować jedzenie, by uzyskać zdrowe potrawy. Co ma wpływ na ich prozdrowotne wartości? Przede wszystkim jakość samych użytych produktów, ale także to, na jakim grillu posiłek zostanie przygotowany.

(czytaj więcej)
0

Niejadek na wycieczce? Przepisy na zdrowe przekąski do plecaka

Wymyślenie zdrowej i smacznej przekąski dla niejadka to# nie „bułka z masłem”. Szczególnie latem, kiedy dzieci niechętnie opuszczają place zabaw i podwórka, by doładować swoje niezwykle pojemne akumulatory. Wyzwanie stanowią także rodzinne wycieczki. Jak bowiem zmieścić w plecaku coś pysznego dla każdego? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)