Dziś mamy 7 października 2022, piątek, imieniny obchodzą:

22 września 2022

Mieszkańcy mieli dylemat. Droga czy lampa?

fot. ML

fot. ML

Mieszkańcy Kornelina i okolic spotkali się w świetlicy # wiejskiej, aby podzielić fundusz sołecki na 2023 rok. Do dyspozycji mieli prawie 24 tys. zł, jednak to nie starczyło na wszystkie potrzeby mieszkańców.

Zebranie odbyło się 21 września kilka minut po godz. 18:00 i miało na celu podzielenie funduszu sołeckiego w wysokości 23 tys. 780 zł i 12 gr na rok 2023. Najważniejszym tematem zebrania była kwestia, czy pieniądze poświęcić na postawienie lamp fotowoltaicznych przy przystankach autobusowych przy miejscowej świetlicy i w Drogosławiu, czy wyrównać bądź utwardzać drogi gminne na terenie sołectwa. Duże znaczenie na wybór środków miała kwestia możliwego przesunięcia przystanku w Drogosławiu. Po długich naradach zdecydowano się podzielić fundusz w następujący sposób:

Fundusz sołectwa Kornelin na rok 2023
Inwestycja Kwota
Lampa fotowoltanicza koło przystanku autobusowego przy świetlicy 11 000 zł
Organizacja festynu sołeckiego 2 000 zł
Utwardzenie dróg gminnych 10 780 zł
Razem: 23 780 zł

Po jednomyślnym przegłosowaniu wniosku za wszyscy wspólnie zgodzili się na przeznaczenie kolejnego funduszu sołeckiego (na rok 2024) na brakującą lampę w Drogosławiu.

W wolnych wnioskach poruszono dodatkowo kwestie wycinki krzaków przy drodze w kierunku na Rynarzewo, poszerzeniu drogi na Skórzewo i nośności mostu dzielącego Skórzewo od Kornelina.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Rudy , w dniu 23-09-2022 15:20:45 napisał:

    A w Małych Rudach to zebranie było, czy sołtys sam podzielił fundusz?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa magazynów
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)