Dziś mamy 10 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

03 sierpnia 2022

Mieszkańcy czekają na remont drogi. Czy jest na to szansa?

fot.

fot.

Podczas ostatniego zebrania wiejskiego w Ostrowie powrócił temat #drogi powiatowej w Chwałce, o której remont zabiega lokalna społeczność.

Po raz kolejny ważnym tematem dla lokalnej społeczności okazała się ponownie droga powiatowa w miejscowości Chwałka, która wchodzi w skład sołectwa Ostrowo. Jak już informowaliśmy w maju, mieszkańcy postanowili utworzyć nieformalną grupę, by wspólnie podjąć działania zmierzające do poprawy lokalnych dróg prowadzących do ich miejscowości. – Obecnie naszym celem nadrzędnym jest uzyskanie wsparcia w modernizacji drogi powiatowej przechodzącą przez naszą wieś – czytamy w dokumencie, pod którym podpisało się 38 osób.

Przewodniczący mroteckiej Rady Miejskiej Jarosław Odrobiński widząc realne zaangażowanie ze strony mieszkańców postanowił przedłożyć włodarzom powiatu nakielskiego stosowny dokument dotyczący oczekiwań mieszkańców sołectwa Ostrowo z prośbą o zapoznanie się z nim. – Liczymy na Państwa wsparcie w podjętych działaniach i zaangażowanie się mieszkańców wsi Chwałka. Uważam tę oddolną inicjatywę za godną uwagi i należne traktowanie tej grupy jako równorzędnych partnerów we wspólnym dialogu – podkreślił Odrobiński.

A jakie są właściwie szanse na remont drogi powiatowej w Chwałce w najbliższym czasie? M.in. o to zapytaliśmy dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Nakle Bartosza Lamprechta. – Oczywiście w planie rozwoju sieci dróg powiatowych na najbliższy okres mam ujętą drogę znajdującą się w Chwałce, ale niestety nie jestem w stanie powiedzieć, kiedy dokładnie. Obecnie priorytetowo w gminie Mrocza traktujemy drogę Witosław–Mrocza, na którą otrzymaliśmy pieniądze. Jedno jest pewne – wszelkie wnioski na przyszły rok będziemy dopiero rozpatrywać. Jeśli chodzi o Chwałkę, to w grę wchodziłaby tutaj całkowita przebudowa drogi. Obecnie jest ona utwardzona budowlanym gruzem, tak więc należałoby tam wykonać podbudowę oraz nową jezdnię. Sam odcinek drogi od mroteckiej obwodnicy do miejscowości Chwałka wynosi ok. 1,2 km długości, więc przy obecnie panujących cenach przebudowa tej drogi mogłaby wynieść nawet 1 mln 500 tys. zł w zależności od tego, jakie parametry zostałyby uwzględnione w dokumentacji technicznej – powiedział nam dyrektor ZDP w rozmowie telefonicznej.

Dodatkowo warto nadmienić, że w przypadku wyczekiwanego przez mieszkańców Chwałki remontu, na ich niekorzyść działa tutaj poniekąd zaplanowana przebudowa drogi powiatowej relacji Witosław–Mrocza, której realizacja pochłonie łącznie kilka milionów złotych. Zarząd Powiatu Nakielskiego w ostatecznym rozrachunku może więc niechętnie spojrzeć na kolejny remont na terenie gminy Mrocza, który w przypadku drogi w Chwałce z pewnością przekroczyłby kolejny milion złotych. – Obecnie nie posiadamy nawet dokumentacji technicznej, dzięki której można by chociażby postarać się o dofinansowanie inwestycji. Takiej dokumentacji w tym roku z pewnością nie wykonamy, ale można o niej poważnie pomyśleć przy konstruowaniu budżetu powiatu nakielskiego na przyszły rok. Wszystko zależy od woli rady powiatu oraz zarządu – podkreślił Lamprecht.

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  JK, w dniu 03-08-2022 22:15:54 napisał:

  A co z drogą powiatową z Rościmina do Zabartowa.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Mroczny Rycerz, w dniu 03-08-2022 23:32:38 napisał:

  Zdarza mi się czasem zalec na poboczu tej drogi

  odpowiedz

  • 0 (0)

  matyldzin, w dniu 04-08-2022 10:53:06 napisał:

  A co z drogą matyldzin

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Xyz, w dniu 07-08-2022 09:02:00 napisał:

  A co z drogą na Orzelski Młyn?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Budowa hal
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)