Dziś mamy 10 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

03 kwietnia 2022

Międzynarodowy Dzień Książki. Przedszkolaki z Donalda w bibliotece

fot. pow.

fot. pow.

30 marca „Jeżyki” z Przedszkola Niepublicznego „Donald” wybrały# się z kolejną wizytą do Biblioteki Dziecięcej w Nakle. Pani Ania z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci przeczytała dzieciom bajkę o „Księżniczce na ziarnku grochu”.

To był jednak dopiero początek tego wyjątkowego spotkania. Największym zainteresowaniem cieszyła się bowiem książeczka pt. „Bajkowy świat Jeżyków”, zawierająca rysunki naszych przedszkolaków. Pani Ania układając krótkie rymowane wiersze do jej ilustracji wykazała się ogromnym talentem, który docenili nasi przedszkolacy. Na ich twarzach bowiem, można było zauważyć wzruszenie i dumę ze wspólnej pracy. Tego dnia dzieci wykonały również kolorowe zakładki do książki. Nie zabrakło też wspólnych zabaw przy muzyce.

Czas w bibliotece minął szybko. Dzieci pochłonięte oglądaniem ilustracji książek z ich ulubionymi bohaterami całkiem zapomniały o powrocie do przedszkola…Jedno jest pewne, Pani Ania zyskała nowych małych czytelników biblioteki, a jej praca pełna pasji, wyjątkowe podejście do dzieci i ogromne zaangażowanie przyczynia się do rozwoju zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych.

Serdeczne podziękowania Pani Annie Splitt z nadzieją na dalszą współprace składa Dyrektor Przedszkola wraz z Gronem pedagogicznym i wdzięcznymi przedszkolakami.


Materiał: I. Nowak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 12 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)