Dziś mamy 7 lipca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

06 maja 2022

Maturalny maraton trwa. Jakie przedmioty wybrano w „Krzywoustym”?

fot. pow.

fot. pow.

4 maja 2022 roku o godzinie 9.00 rozpoczął się w# całej Polsce egzamin maturalny dla absolwentów szkół średnich. W I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego do matury przystąpiło 113 absolwentów Krzywoustego. To największa liczba maturzystów w naszym regionie, w powiecie nakielskim.

Tegoroczne zmagania maturalne przebiegają w zmienionych warunkach. Wszyscy uczniowie zostali decyzją Ministra Edukacji i Nauki zwolnieni z obowiązku zdawania egzaminów ustnych z języka polskiego i języków obcych. Zmiany te z jednej strony ułatwiają drogę do zdobycia świadectwa maturalnego, z drugiej jednak stawiają przed maturzystami wyzwanie dotyczące odpowiedzialnych wyborów z myślą o wymarzonych kierunkach studiów.

Absolwenci Krzywoustego – rocznik 2022 podeszli do tych zmian w sposób dojrzały i konsekwentny. Wszyscy absolwenci w liczbie 113 przystąpili do matury. Młodzież dokonala wyborów wielu przedmiotów na poziomie rozszerzonym, gdyż one właśnie są przepustką na oblegane i poszukiwane na rynku kierunki kształcenia na wyższych uczelniach.

 

Przedmiot obowiązkowy

Ilość uczniów zdających na poziomie podstawowym

Ilość uczniów zdających na poziomie rozszerzonym

Język polski

113

21

Język angielski

108

63

Język niemiecki

5

2

Matematyka

113

24

Przedmioty dodatkowe na poziomie rozszerzonym

Ilość zdających

Biologia

51

Chemia

12

Fizyka

3

Geografia

43

Historia

10

Wiedza o społeczeństwie

8

Zdawalność egzaminu maturalnego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią kształtuje się od wielu lat na bardzo wysokim poziomie 96 – 99 %. Wyniki zdawalności i osiągnięcia z poszczególnych przedmiotów na poziomie podstawowym i rozszerzonym są miarodajnym sukcesem uczniów i szkoły. Mierzalność i obiektywność tego sukcesu znalazła w tym roku kolejne potwierdzenie w ogólnopolskim rankignu Perspektywy 2022, w którym Krzywousty otrzymał zaszczytny tytuł Brązowej Szkoły. 

W Krzywoustym egzaminy maturalne potrwają do 18 maja. Na ten długi maraton składa się aż 16 sesji maturalny o godzinie 9.00 lub 14.00. Maturzystom Krzywoustego, jak i wszystkim maturzystom życzymy tradycyjnego połamania piór i wyników na miarę marzeń oraz powodzenia w trakcie rekrutacji na wyższe uczelnie.

Materiał: Paweł Darul - dyrektor I LO w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Letnie tankowanie. Ile będzie kosztować paliwo w wakacje?

Rekordowe ceny paliw utrzymują się już kolejny miesiąc, choć w ostatnich# dniach obserwujemy chwilowe obniżki! Lato to tradycyjny okres podwyżek cen i wzmożonego ruchu na drogach. Czy tegoroczne wyjazdy na wczasy okażą się również rekordowo drogie? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przeanalizowali perspektywy rozwoju sytuacji na polskim rynku paliwowym w miesiącach wakacyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Grillowanie - co wolno, a co nie? Przewodnik z przepisami

Amatorów grillowania w naszym kraju nie brakuje#. Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że zaledwie 6,7% rodaków wcale nie grilluje. Około 10% uważa, że grillowanie jest zdrowe, niemniej zdaniem 43% należy odpowiednio przygotować jedzenie, by uzyskać zdrowe potrawy. Co ma wpływ na ich prozdrowotne wartości? Przede wszystkim jakość samych użytych produktów, ale także to, na jakim grillu posiłek zostanie przygotowany.

(czytaj więcej)
0

Niejadek na wycieczce? Przepisy na zdrowe przekąski do plecaka

Wymyślenie zdrowej i smacznej przekąski dla niejadka to# nie „bułka z masłem”. Szczególnie latem, kiedy dzieci niechętnie opuszczają place zabaw i podwórka, by doładować swoje niezwykle pojemne akumulatory. Wyzwanie stanowią także rodzinne wycieczki. Jak bowiem zmieścić w plecaku coś pysznego dla każdego? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)