Dziś mamy 17 maja 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

06 maja 2022

Maturalny maraton trwa. Jakie przedmioty wybrano w „Krzywoustym”?

fot. pow.

fot. pow.

4 maja 2022 roku o godzinie 9.00 rozpoczął się w# całej Polsce egzamin maturalny dla absolwentów szkół średnich. W I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego do matury przystąpiło 113 absolwentów Krzywoustego. To największa liczba maturzystów w naszym regionie, w powiecie nakielskim.

Tegoroczne zmagania maturalne przebiegają w zmienionych warunkach. Wszyscy uczniowie zostali decyzją Ministra Edukacji i Nauki zwolnieni z obowiązku zdawania egzaminów ustnych z języka polskiego i języków obcych. Zmiany te z jednej strony ułatwiają drogę do zdobycia świadectwa maturalnego, z drugiej jednak stawiają przed maturzystami wyzwanie dotyczące odpowiedzialnych wyborów z myślą o wymarzonych kierunkach studiów.

Absolwenci Krzywoustego – rocznik 2022 podeszli do tych zmian w sposób dojrzały i konsekwentny. Wszyscy absolwenci w liczbie 113 przystąpili do matury. Młodzież dokonala wyborów wielu przedmiotów na poziomie rozszerzonym, gdyż one właśnie są przepustką na oblegane i poszukiwane na rynku kierunki kształcenia na wyższych uczelniach.

 

Przedmiot obowiązkowy

Ilość uczniów zdających na poziomie podstawowym

Ilość uczniów zdających na poziomie rozszerzonym

Język polski

113

21

Język angielski

108

63

Język niemiecki

5

2

Matematyka

113

24

Przedmioty dodatkowe na poziomie rozszerzonym

Ilość zdających

Biologia

51

Chemia

12

Fizyka

3

Geografia

43

Historia

10

Wiedza o społeczeństwie

8

Zdawalność egzaminu maturalnego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią kształtuje się od wielu lat na bardzo wysokim poziomie 96 – 99 %. Wyniki zdawalności i osiągnięcia z poszczególnych przedmiotów na poziomie podstawowym i rozszerzonym są miarodajnym sukcesem uczniów i szkoły. Mierzalność i obiektywność tego sukcesu znalazła w tym roku kolejne potwierdzenie w ogólnopolskim rankignu Perspektywy 2022, w którym Krzywousty otrzymał zaszczytny tytuł Brązowej Szkoły. 

W Krzywoustym egzaminy maturalne potrwają do 18 maja. Na ten długi maraton składa się aż 16 sesji maturalny o godzinie 9.00 lub 14.00. Maturzystom Krzywoustego, jak i wszystkim maturzystom życzymy tradycyjnego połamania piór i wyników na miarę marzeń oraz powodzenia w trakcie rekrutacji na wyższe uczelnie.

Materiał: Paweł Darul - dyrektor I LO w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

W restauracji za przyjęcie komunijne zapłacimy od 120 do 400 zł od osoby

Pierwsza komunia to niezwykły moment w# życiu katolickich rodzin. Niemniej zorganizowanie przyjęcia komunijnego może być nieco stresujące. Aby móc w pełni cieszyć się tym dniem, warto wcześniej zaplanować szczegóły przyjęcia i ceremonii. Nie musisz organizować drogiej imprezy w restauracji, aby świętowanie komunii Twojego dziecka okazało się sukcesem. Warto jednak poświęcić trochę czasu, aby zadbać o wszystkie szczegóły.

(czytaj więcej)
0

Jak wykończyć mieszkanie, zanim ono finansowo wykończy Ciebie? Oto jak uniknąć ukrytych kosztó

Tylko w okresie styczeń-marzec 2022 r. deweloperzy oddali do użytku 54,7 tys. nowych mieszkań w całej Polsce#. To oznacza, że co miesiąc w naszym kraju przybywa średnio kilkanaście tysięcy szczęśliwych nabywców swojego „M”. Najpierw zakup lokum, które istnieje tylko na papierze, a potem odebranie już kluczy do własnego nowego mieszkania to dla wielu spełnienie marzeń, ale kiedy pierwsze emocje już opadną, okazuje się, że stajemy przed kolejnym, nie mniej wymagającym zadaniem: wykończeniem i aranżacją wnętrza. Budżet, który trzeba przeznaczyć na ten cel, to obok zakupu, kolejny duży koszt, tym bardziej, że ceny potrzebnych materiałów i usług rosną w astronomicznym tempie. Przykład? W marcu 2022 r. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, ceny najpopularniejszych materiałów budowlanych są wyższe średnio o 28%[2] i ciągle rosną! Sytuacji nie poprawia też rekordowa dwucyfrowa inflacja, wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, rosnące ceny prądu i gazu. Rachunki za ten pierwszy są już o 24 proc. wyższe niż w 2021 r.[3] To wszystko sprawia, że kwoty, które świeżo upieczeni właściciele mieszkań zabezpieczyli na wykończenie i zagospodarowanie swoich lokali, topnieją z dnia na dzień. Jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni, łatwo możemy wpaść w nieplanowane długi! O tym, jak tego uniknąć w kolejnym materiale Intrum z cyklu „Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)
0

Niezapomniany grill bez mięsa. Postaw na serowe przekąski i warzywa!

Majówka to niepisana data graniczna rozpoczynająca sezon grillowy. Wielu z nas# z radością na to czekało. Posiłek na łonie przyrody jest doskonałą okazją do spotkań towarzyskich czy rodzinnych. Niektórzy jednak tracą zapał, na myśl o ciężkostrawnych potrawach. A przecież grillowanie nie musi opierać się wyłącznie na mięsie. Tak naprawdę to łatwy i szybki sposób na dodanie smaku prostym i zdrowym warzywom czy zaserwowanie produktu w innej niż zwykle postaci. Poniższe wskazówki pomogą Ci przygotować ucztę zarówno dla Twoich wege znajomych, jak i dla tych, którzy chcą ograniczyć ilość mięsa w swojej diecie lub oprócz niego chętnie wypróbują nowe, ciekawe smaki. Bezmięsne grillowanie wciąż dla wielu brzmi jak oksymoron. Jeśli jesteś przyzwyczajony do steków i hamburgerów, być może będziesz musiał wykazać się kreatywnością, jeśli chodzi o to, co i jak grillować jako wegetarianin, weganin lub jako gospodarz, który zaprasza na grilla wegetarian lub wegan. Niemniej przygotowanie serowych przekąsek czy grillowanych warzyw może się okazać niezwykle ciekawą przygodą kulinarną. I kto wie – być może nowe smaki pokochają nawet najbardziej zagorzali mięsożercy.

(czytaj więcej)