Dziś mamy 25 października 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

07 października 2021

Liga strzelecka ZST w Kcyni prężnie działa. Wręczono medale

fot. pow.

fot. pow.

Podsumowanie miesiąca sportowych zajęć strzeleckich wygląda# bardzo obiecująco. We wrześniu uczestniczyło w nich prawie 13 % uczniów naszej szkoły. Najlepszą - 88% frekwencją (opuszczone tylko jedne zajęcia w miesiącu) pochwalić się mogą: Brajan Knop, Pola Koniec i Rafał Markiewicz, którym opiekunowie: Pani Ewa Karczewska i Pan Tomasz Suty wręczyli w środę złote medale, a ich koleżanki i koledzy nagrodzili laureatów gromkimi brawami.

Każdy trening to również mini zawody, w których nasi strzelcy, oddając po 5 strzałów, rywalizują ze sobą. Statystyki wrześniowych pojedynków są bardzo interesujące. Najwyższy wynik - 46 punktów należy do Kacpra Bączkowskiego, tuż zanim plasuje się Patrycja Siwak z wynikiem 45 punktów, której depczą po piętach Nicole Kuczyńska i Wojciech Pioterek z 43 punktami. Najwięcej zwycięstw, bo aż 6 z 8 treningów zanotował Kacper Bączkowski, druga pozycja każdorazowo przypadała innym zawodnikom, a we współzawodnictwie o trzecie miejsce na czele plasuje się Weronika Panasik. Długa jest również lista zawodników, którzy wypracowali umiejętność trafiania w środek tarczy, tu prym wiedzie nasz snajper Kacper Bączkowski (7 trafień), a tuż za nim Weronika (4 dyszki) oraz Patrycja (3 dyszki). Początek października ujawnił już nowe rekordy, ale o tym dowiecie się za miesiąc.

Warto zaznaczyć, że na treningach pojawiali się również rodzice naszych strzelców, którzy brali aktywny udział w treningach. Czasem odwiedzają nas także nasi absolwenci – z tęsknotą wspominający lata nauki w ZST oraz uczniowie innych szkół. Wszystkich łączy to, że pozytywnie wypowiadają się o działalności szkolnej Ligi Strzeleckiej ZST w Kcyni.

Dokładne dane prezentują załączone wykresy, do analizy których serdecznie zapraszam.

Trenujemy w poniedziałki i środy od 16.00 do 18.00 serdecznie zapraszamy.

Materiał: Tomasz Suty - ZST w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)