Dziś mamy 23 września 2023, sobota, imieniny obchodzą:

06 czerwca 2023

Licealny Konkurs Wiedzy o Europejskich Morzach. Błażej Siuzdak zwycięzcą

fot. powierzone

fot. powierzone

Co roku, 20 maja obchodzony jest Europejski Dzień Morza, ustanowiony w# 2008 r. przez Radę Unii Europejskiej. W tegoroczne obchody Europejskiego Dnia Morza włączyło się również I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią organizując konkurs wiedzy.

Licealny Konkurs Wiedzy o Europejskich Morzach, w którym brało udział 19 uczennic i uczniów składał się z dwóch części. W finale wzięło udział dziesięcioro najlepszych uczestników reprezentujących klasy pierwsze, drugie i trzecie. Laureatami konkursu zostali: Błażej Siuzdak (klasa 3ag) – laureat I miejsca, Jan Przytarski (2ag) – laureat II miejsca i Wiktor Soboń (2mi) – laureat III miejsca. Ponadto wyróżnione zostały dwie osoby – Anna Heymann (2ag) i Marcel Gryniewicz (2ag).

Uroczyste podsumowanie Licealnego Konkursu Wiedzy o Europejskich Morzach, które miało miejsce 2 czerwca 2023 r. w sali geograficznej Liceum zaszczyciła swoją obecnością pani wicedyrektor Justyna Michalska. Pani Wicedyrektor wraz z organizatorem konkursu - nauczycielem geografii Andrzejem Kindermanem wręczyła uczennicom i uczniom okolicznościowe dyplomy i upominki.

Przeprowadzony konkurs był częścią realizowanego projektu zajęć pozalekcyjnych pn. „Klub Geografów w Krzywoustym” finansowanych przez organ prowadzący Liceum – Powiat Nakielski.

Materiał: Justyna Michalska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 13 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mobilne pracownie komputerowe. W jakich szkołach powstaną?

Podczas konferencji prasowej #w Kobyłce minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił wyniki konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj pierwszy dzień jesieni. Oficjalne pożegnanie lata

Dzisiaj do Polski zawitała jesień. #Nowa pora roku rozpoczęła się dokładnie o godz. 8.49.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy kurs obserwatorów ognia. Międzynarodowa współpraca

W dniach od 11 do 22 września br. Centrum Szkolenia #Wojsk Obrony Terytorialnej prowadziło kurs obserwatorów ognia dla żołnierzy krajów nadbałtyckich. W 11-dniowym szkoleniu udział wzięło kilkunastu żołnierzy z Litwy, Łotwy i Estonii. Jest to pierwszy kurs realizowany przez instruktorów CSWOT dla żołnierzy krajów nadbałtyckich, który pozwoli na znaczące zwiększenie współpracy międzynarodowej.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)