Dziś mamy 17 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

06 czerwca 2023

Licealny Konkurs Wiedzy o Europejskich Morzach. Błażej Siuzdak zwycięzcą

fot. powierzone

fot. powierzone

Co roku, 20 maja obchodzony jest Europejski Dzień Morza, ustanowiony w# 2008 r. przez Radę Unii Europejskiej. W tegoroczne obchody Europejskiego Dnia Morza włączyło się również I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią organizując konkurs wiedzy.

Licealny Konkurs Wiedzy o Europejskich Morzach, w którym brało udział 19 uczennic i uczniów składał się z dwóch części. W finale wzięło udział dziesięcioro najlepszych uczestników reprezentujących klasy pierwsze, drugie i trzecie. Laureatami konkursu zostali: Błażej Siuzdak (klasa 3ag) – laureat I miejsca, Jan Przytarski (2ag) – laureat II miejsca i Wiktor Soboń (2mi) – laureat III miejsca. Ponadto wyróżnione zostały dwie osoby – Anna Heymann (2ag) i Marcel Gryniewicz (2ag).

Uroczyste podsumowanie Licealnego Konkursu Wiedzy o Europejskich Morzach, które miało miejsce 2 czerwca 2023 r. w sali geograficznej Liceum zaszczyciła swoją obecnością pani wicedyrektor Justyna Michalska. Pani Wicedyrektor wraz z organizatorem konkursu - nauczycielem geografii Andrzejem Kindermanem wręczyła uczennicom i uczniom okolicznościowe dyplomy i upominki.

Przeprowadzony konkurs był częścią realizowanego projektu zajęć pozalekcyjnych pn. „Klub Geografów w Krzywoustym” finansowanych przez organ prowadzący Liceum – Powiat Nakielski.

Materiał: Justyna Michalska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 13 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ruszyła certyfikacja w WOT. Sprawdzian dla żołnierzy

W WOT rozpoczęła się Certyfikacja – zaangażowani zostali #wszyscy żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Natychmiastowe stawiennictwo i szkolenie to jeden z elementów sprawdzenia gotowości do działania najmłodszego rodzaju Sił Zbrojnych RP, niezwiązany z kryzysem migracyjnym i działaniami hybrydowymi przeciw Polsce na wschodniej granicy RP.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)