Dziś mamy 18 sierpnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

24 grudnia 2021

Lekcja patriotyzmu w przedszkolu. Najmłodsi śpiewali pieśni

fot. pow.

fot. pow.

22 grudnia w Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w# Kcyni odbyła się uroczystość upamiętniająca 103. rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego. Obchody związane są z ustanowionym w tym roku przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej świętem państwowym, które przypada 27 grudnia.

Jak każdy zryw narodowy, również i to powstanie miało swoje symbole walki o niepodległość. Obok flagi powstańczej z wizerunkiem orła, pojawiła się rozetka, która w kolejnych latach stała się podstawą do utworzenia flagi Polski.

Istotną rolę w trakcie powstania odgrywały również pieśni oraz mundury żołnierzy, których wyróżniała przypięta rozetka oznaczająca uczestnika.

Również dzieci naszego przedszkola włączyły się w upamiętnienie tego święta. Wykonywały rozetki, kolorowały flagi, rozwiązywały memory patriotyczne, śpiewały pieśni patriotyczne.

Nasze przedszkole od wielu lat stara się zaszczepić w dzieciach ideę patriotyzmu. W placówce obchodzone są liczne uroczystości poświęcone wydarzeniom z historii Polski. Realizujemy projekty gminne  i powiatowe napisane przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przedszkola Miejskiego w Kcyni „Marzenie”.

Materiał: Beata Szymczak - Przedszkole Miejskie im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)