Dziś mamy 22 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

02 lutego 2023

Lekcja muzyki z „Mądrymi Sowami”. Zupełnie jak w filharmonii

W piątek do biblioteki przybyły Mądre Sowy na lekcję muzyki. Dzieci odgadywały jaki słyszą instrument#, wypowiadały się na temat rodzajów instrumentów, śpiewały piosenkę „Jestem muzykantem konszabelantem” i naśladowały dźwięki trąbki, bębenka czy gitary.

Po wysłuchaniu wiersza pod tytułem „Najlepszy instrument”, dzieci zgodnie stwierdziły, że najbardziej potrzebnym instrumentem jest ich głos, którym można wszystko wyśpiewać, zanucić. Po tym muzycznym wstępie do biblioteki zawitał gość, dyrygent Zygfryd. Przedszkolaki miały okazję zagrać specjalną piosenkę, pod wodzą muzycznego mistrza. Było jak w prawdziwej filharmonii. Każdy miał swój instrument, a tekst piosenki został napisany specjalnie na tą okoliczność. Po pożegnaniu gościa Mądre Sowy zatańczyły walczyka i wykonały kolorowe nuty. Było głośno i radośnie.

Materiał: Anna Splitt

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Czy można mrozić jajka? Bezpieczne i prawidłowe przechowywanie

Jajo to produkt zaskakująco trwały. Może być pyszne i w pełni wartościowe przez miesiąc, a nawet #dwa miesiące od daty zniesienia! Jak to możliwe? Wystarczy przestrzegać kilku za-sad. Przygotowaliśmy krótki poradnik na temat tego, jak bezpiecznie i prawidłowo prze-chowywać jaja – te surowe i te ugotowane.

(czytaj więcej)