Dziś mamy 22 września 2021, środa, imieniny obchodzą:

22 lipca 2021

Kręcili kilometry. Uroczyste wręczenie nagród w kcyńskim urzędzie

fot. UM w Kcyni

fot. UM w Kcyni

W dniu dzisiejszym tj. 22 lipca nagrodziliśmy sołectwa i# 5 mieszkańców, którzy zaangażowali się w rywalizację O puchar rowerowej stolicy Polski . W miesiącu czerwiec trwała akcja zorganizowana przez miasto Bydgoszcz, w ramach której kręciliśmy wszyscy km dla Metropolii Bydgoszcz. Gmina Kcynia zajęła 7 lokatę kw rankingu Metropolii Bydgoszcz, a sama Metropolia 10 miejsce w ogólnej klasyfikacji.

Urząd Miejski w Kcyni wspierając akcję ogłosił dodatkowe działania związane z propagowaniem samej idei rywalizacji oraz zdrowego stylu życia. Była to akcja "Sołectwa na rowery" skierowana do sołectw, w ramach której nagrodzono trzy z największą ilością przejechanych km. I tak I miejsce zajęło Sołectwo Palmierowo, II miejsce Sołectwo Nowa Wieś Notecka i III miejsce Sołectwo Górki Zagajne. Wynik ustalono dzieląc liczbę przejechanych km przez liczbę mieszkańców. Sołectwa nagrodzono voucherami do wykorzystania na rzecz świetlicy/sołectwa.

Druga akcja "Kcynianie na rowery" skierowana została do mieszkańców. Spośród tych, którzy kręcili km wybrano pięciu z największą ilością km. Wszystkich nagrodzono voucherami na zakup sprzętu sportowego oraz gadżetami promocyjnymi Gminy Kcynia. Gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę!

Trzecią akcją były rajdy rowerowe w każdą niedzielę czerwca. Dziękujemy wszystkim, którzy z nami jechali! Przy okazji informujemy, że można zapisać się na drugi wakacyjny rajd, który odbędzie się 15 sierpnia. Wystarczy wysłać formularz na adres promocja@kcynia.pl. Zgłoszenie w załączeniu.

Materiał: Anna Duda-Nowicka - UM w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)