Dziś mamy 6 grudnia 2023, środa, imieniny obchodzą:

30 stycznia 2023

Korzystajmy z uroków zimy z rozsądkiem. Policjanci z apelem

fot. archiwum

fot. archiwum

Rozpoczęły się wyczekiwane przez wszystkie dzieci ferie. Dla wielu, to czas wyjazdów. Policjanci przypominają, by z uroków zimy# korzystać z rozsądkiem i pamiętać o bezpieczeństwie.

Od dzisiaj (30.01.23) uczniowie szkół naszego powiatu rozpoczęli ferie. Jest to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Niestety część osób korzystając z uroków zimy zapomina o zagrożeniach, które spotkać można w różnych miejscach i różnych sytuacjach.

Właśnie dlatego policjanci przypominają o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa.
Apelujemy do dzieci:
• By zachowały rozsądek podczas zabaw na śniegu, a do zjazdów na sankach wybierały miejsca oddalone od ciągów komunikacyjnych.
• By nie wchodziły na zamarznięte akweny, co zawsze niesie za sobą spore ryzyko.
• By o swoim miejscu pobytu zawsze informowały rodziców lub innych bliskich.
• By nie nawiązywały relacji z nieznajomymi, a przebywając w domu bez nadzoru rodziców zachowywały się rozsądnie.
• By w sposób bezpieczny korzystał z dróg, nosiły na odzieży elementy odblaskowe, przechodziły przez jezdnię tylko w miejscach wyznaczonych i nie wykorzystywały pasa drogowego do zabaw.
• By podczas wyjazdów na zimowiska bezwzględnie przestrzegały obowiązujących tam regulaminów i słuchały zaleceń opiekunów.
Zwracamy się do rodziców
• By należycie zadbali o bezpieczeństwo dzieci, które ferie spędzą w domach.
• By organizując wyjazdy w góry, dbali o bezpieczeństwo swoich pociech. W tym miejscu przypominamy, że dzieci poniżej 16 roku życia, korzystające z kompleksów narciarskich, zobowiązane są do noszenia kasków ochronnych.
• By ruszali w trasę zawsze trzeźwi, wypoczęci, autem sprawnym technicznie i należycie wyposażonym. Na drodze stosowali się do obowiązujących przepisów, szczególnie dostosowywali prędkość do warunków drogowych.
• By przed wyjazdem właściwie zabezpieczyli mieszkanie/dom i poprosili zaufaną osobę o sprawdzanie dobytku. Niezmierne ważne jest także zachowanie rozsądku podczas publikacji zdjęć z wyjazdów na portalach społecznościowych. Warto powstrzymać się z tym do czasu powrotu.

Korzystając z uroków zimy i ciesząc się wolnymi dniami, pamiętajmy o bezpieczeństwie. Bądźmy rozsądni i ostrożni.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż zakończony

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa 30 listopada 2023 r. zakończył #realizację pilotażowego projektu Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż był realizowany przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy i został uruchomiony w grudniu 2021 r. Koszt prac to 16,8 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Mikołajki z Mikołajem Kopernikiem. Spacer po fromborskich zabytkach

Nie tylko średniowieczny biskup z Miry czy zamieszkujący# Laponię św. Mikołaj obchodzą imieniny 6 grudnia. Do zacnego grona należy także najwybitniejszy polski astronom, którego 550. rocznicę urodzin świętowaliśmy w tym roku. Mikołaj Kopernik, bo o nim mowa, będzie bohaterem specjalnego programu TVP Nauka zrealizowanego we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Emisja już 6 grudnia o godz. 21:00. W programie m.in. poszukiwanie śladów astronoma we Fromborku, informacje o programie „Laboratoria Przyszłości” oraz Akademii Kopernikańskiej, a także podsumowanie obchodów Roku Kopernika.

(czytaj więcej)