Dziś mamy 10 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

13 marca 2023

Kontrolowano transport zwierząt w regionie. Niechlubny "rekordzista dnia”

fot. WITD

fot. WITD

Ponad 30 skontrolowanych pojazdów i kumulacja nieprawidłowości – to efekt wspólnych działań #inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego oraz Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej na drogach województwa kujawsko-pomorskiego.

Wzmożone kontrole pojazdów przewożących żywe zwierzęta prowadzone były przez cały czwartek (9 marca) w siedmiu powiatach województwa kujawsko-pomorskiego. Ich głównym celem było zapewnienie dobrostanu zwierząt podczas przewozu – zarówno dużymi ciężarówkami, jak i małymi busami towarowymi o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego weryfikowali, czy przedsiębiorcy przewożący zwierzęta przestrzegają przepisów transportowych, m.in. w zakresie stanu technicznego, trzeźwości i czasu pracy kierowców oraz zasad użytkowania tachografów. Z kolei kontrolerzy z Powiatowych Inspektoratów Weterynarii weryfikowali czy nie jest przewożona zbyt duża ilość zwierząt w stosunku do powierzchni ładowni oraz czy pojazdy są regularnie dezynfekowane, a także czy w pojazdach znajduje się wymagana dokumentacja dotycząca pochodzenia i stanu zdrowia zwierząt.

W czterech pojazdach stwierdzono naruszenia obowiązujących przepisów. Niechlubnym „rekordzistą dnia” okazał się pojazd przewożący trzodę chlewną, który próbując ominąć stacjonarny punkt kontroli na drodze wojewódzkiej nr 240 w powiecie tucholskim, został zatrzymany przez inspektorów ITD na drodze alternatywnej. Powodem takiego zachowania kierowcy był brak licencji na wykonywanie transportu drogowego przez jego pracodawcę, brak decyzji organu Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej dopuszczającej środek transportu do przewozu żywych zwierząt, poważne usterki techniczne pojazdu, m.in. wycieki płynów eksploatacyjnych, całkowicie zużyte opony oraz uszkodzony tachograf. W tym przypadku inspektorzy ITD ukarali kierowcę mandatem karnym, a wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne o nałożenie kary pieniężnej. Z kolei kontrolerzy Inspekcji Weterynaryjnej w kontrolowanych pojazdach stwierdzili: niespełnienie wymagań przez środek transportu przeznaczony do długotrwałego przewozu zwierząt (powyżej 8 godzin) w zakresie braku systemu kontroli temperatury oraz systemu ostrzegania o przekroczeniach dopuszczalnych temperatur, brak systemu nawigacji, a także braki w dokumentacji związanej z przewożonymi zwierzętami.

Kolejne wspólne działania obydwu Inspekcji będą kontynuowane…

Materiał: Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (5)

  słuchacz, w dniu 13-03-2023 13:32:00 napisał:

  10 minut nie żałuje,że słuchałem a grabowsk i7 pażdziernika szubin chyba w regionie a chylińska, v manx darek f andzrejczak nowy singiel niek ojazrzyc z jolka jolka pamiętasz,

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Sławek, w dniu 13-03-2023 13:52:16 napisał:

  Dobrze piszesz, Wojtek, wszystko się zgadza.

  odpowiedz

  • 0 (2)

  x, w dniu 13-03-2023 19:47:05 napisał:

  maria jutro 40 rocznica śmierci a jantar

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Ty, w dniu 13-03-2023 20:53:02 napisał:

  Słuchacz Ciebie to wszędzie pełno na każdym wątku pisałem zmień dawkę bo to co bierzesz ci szkodzi

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Kierowca , w dniu 13-03-2023 20:56:59 napisał:

  Pegery za kółkiem to nie ma co się dziwić ze tyle wykroczeń wakic mandaty to na traktory wrócą i na pole a nie za transport po szkole podstawowej od wideł oderwani

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Fotobraz 30x40
52,00PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)