Dziś mamy 22 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

13 marca 2023

Kontrolowano transport zwierząt w regionie. Niechlubny "rekordzista dnia”

fot. WITD

fot. WITD

Ponad 30 skontrolowanych pojazdów i kumulacja nieprawidłowości – to efekt wspólnych działań #inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego oraz Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej na drogach województwa kujawsko-pomorskiego.

Wzmożone kontrole pojazdów przewożących żywe zwierzęta prowadzone były przez cały czwartek (9 marca) w siedmiu powiatach województwa kujawsko-pomorskiego. Ich głównym celem było zapewnienie dobrostanu zwierząt podczas przewozu – zarówno dużymi ciężarówkami, jak i małymi busami towarowymi o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego weryfikowali, czy przedsiębiorcy przewożący zwierzęta przestrzegają przepisów transportowych, m.in. w zakresie stanu technicznego, trzeźwości i czasu pracy kierowców oraz zasad użytkowania tachografów. Z kolei kontrolerzy z Powiatowych Inspektoratów Weterynarii weryfikowali czy nie jest przewożona zbyt duża ilość zwierząt w stosunku do powierzchni ładowni oraz czy pojazdy są regularnie dezynfekowane, a także czy w pojazdach znajduje się wymagana dokumentacja dotycząca pochodzenia i stanu zdrowia zwierząt.

W czterech pojazdach stwierdzono naruszenia obowiązujących przepisów. Niechlubnym „rekordzistą dnia” okazał się pojazd przewożący trzodę chlewną, który próbując ominąć stacjonarny punkt kontroli na drodze wojewódzkiej nr 240 w powiecie tucholskim, został zatrzymany przez inspektorów ITD na drodze alternatywnej. Powodem takiego zachowania kierowcy był brak licencji na wykonywanie transportu drogowego przez jego pracodawcę, brak decyzji organu Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej dopuszczającej środek transportu do przewozu żywych zwierząt, poważne usterki techniczne pojazdu, m.in. wycieki płynów eksploatacyjnych, całkowicie zużyte opony oraz uszkodzony tachograf. W tym przypadku inspektorzy ITD ukarali kierowcę mandatem karnym, a wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne o nałożenie kary pieniężnej. Z kolei kontrolerzy Inspekcji Weterynaryjnej w kontrolowanych pojazdach stwierdzili: niespełnienie wymagań przez środek transportu przeznaczony do długotrwałego przewozu zwierząt (powyżej 8 godzin) w zakresie braku systemu kontroli temperatury oraz systemu ostrzegania o przekroczeniach dopuszczalnych temperatur, brak systemu nawigacji, a także braki w dokumentacji związanej z przewożonymi zwierzętami.

Kolejne wspólne działania obydwu Inspekcji będą kontynuowane…

Materiał: Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (5)

  słuchacz, w dniu 13-03-2023 13:32:00 napisał:

  10 minut nie żałuje,że słuchałem a grabowsk i7 pażdziernika szubin chyba w regionie a chylińska, v manx darek f andzrejczak nowy singiel niek ojazrzyc z jolka jolka pamiętasz,

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Sławek, w dniu 13-03-2023 13:52:16 napisał:

  Dobrze piszesz, Wojtek, wszystko się zgadza.

  odpowiedz

  • 0 (2)

  x, w dniu 13-03-2023 19:47:05 napisał:

  maria jutro 40 rocznica śmierci a jantar

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Ty, w dniu 13-03-2023 20:53:02 napisał:

  Słuchacz Ciebie to wszędzie pełno na każdym wątku pisałem zmień dawkę bo to co bierzesz ci szkodzi

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Kierowca , w dniu 13-03-2023 20:56:59 napisał:

  Pegery za kółkiem to nie ma co się dziwić ze tyle wykroczeń wakic mandaty to na traktory wrócą i na pole a nie za transport po szkole podstawowej od wideł oderwani

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Poduszka ze zdjęciem
40,00PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Czy można mrozić jajka? Bezpieczne i prawidłowe przechowywanie

Jajo to produkt zaskakująco trwały. Może być pyszne i w pełni wartościowe przez miesiąc, a nawet #dwa miesiące od daty zniesienia! Jak to możliwe? Wystarczy przestrzegać kilku za-sad. Przygotowaliśmy krótki poradnik na temat tego, jak bezpiecznie i prawidłowo prze-chowywać jaja – te surowe i te ugotowane.

(czytaj więcej)